Tiktok Takipçi Satın Al

Minecraft Earth, Bu Yaz Kapılarını Tamamen Kapatıyor

Minecraft Earth, bu yaz kapılarını sonsuza dek kapatıyor!

Mojang, Minecraft Earth hikayesinin yakında sona ereceğini duyurdu. Umut verici artırılmış gerçeklik deneyimi bu yaz tamcamen çevrimdışı olacak.


Bu karar da tamamen temelsiz değil, Minecraft Earth ilk olarak 2019 sonbaharında mobil cihazlar için piyasaya sürüldü. Covid’den sadece aylar önce, Pokemon Go‘ya benzer şekilde, ağırlıklı olarak artırılmış gerçeklik ve gerçek fiziksel seyahat etrafında dönüyordu.

Bugünlerde Koronavirüs salgını sayesinde bunu yapmak neredeyse imkansız. Bu yüzden, Mojang’ın fişi çekmesi büyük bir sürpriz değil. Ya da yakında daha kesin olmak gerekirse. Minecraft Earth, Haziran ayına kadar çalışmaya devam edecek. Ancak o zaman sunucular çevrimdışı olur ve oyun çalışmayı durdurur. Umut verici ve benzersiz bir deneyim için gerçek bir utanç.

Sanal gerçekliğin aksine artırılmış gerçeklik, akıllı telefonlar sayesinde zaten yüz milyonlarca kullanıcı tarafından kolayca kullanılabilir durumda. Gerçek dünyada yabancılarla birlikte devasa nesneler inşa etmek kulağa çok eğlenceli geliyordu. Buna, insanların gerçekten dışarı çıkıp yeni yerler keşfetmesini sağlamanın olumlu etkisini de ekleyin ve elinizde gerçekten umut verici bir oyun oldu.

Minecraft Earth, Bu Yaz Kapılarını Tamamen Kapatıyor

Minecraft Earth, 30 Haziran tarihinde oyunculara tamamen veda edecek

Ancak 2020, Minecraft Earth için çok zor oldu. Son güncelleme şeklinde olsa da gümüş bir astar var. Bu güncelleme mikro dönüşümleri tamamen kaldırır. Ayrıca, zaman gereksinimlerini ve daha fazlasını büyük ölçüde azaltır. Temelde, kullanıcıların neredeyse hiçbir engel olmadan inşa etmesine ve üretmesine izin veren bir veda hediyesi.

Ama iyi haber burada bitmiyor. Son bir hediye olarak, oyun içi öğeler satın alan kullanıcılara Minecraft Bedrock Edition‘ın ücretsiz bir kopyası da verilecek. Mobil cihazlar için olan versiyon budur.

Bu yüzden, Minecraft Earth’ü sevenler veya çok geç olmadan denemek isteyenler için bu, Mojang’dan tatlı bir son hediye. Ve ev altı ayda kapanmaya doğru uzanıyor. Umarım, salgın geçtikten sonra stüdyo ona geri döner.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu