Tiktok Takipçi Satın Al

Mıknatıslı Dronelar Uçuş Sırasında Birbirleriyle Bağlantı Kurabilecek

Hindistanlı bir mühendis iki drone modelini birbirine eşleşmeyi kurguladı. Bunu yapmak için, yalnızca dahili kamerayı ve çerçevedeki mıknatısları kullanmakta.

Bu sürecin tam açıklaması Kharagpur Mohit Singh’deki Hint Teknoloji Enstitüsü öğrencisi YouTube kanalında yayınlandı.


Araştırma ekipleri giderek artan sayıda seri drone modelini tek bir grup olarak kullanmaya çalışıyor. Böylece, mühendisler yüzlerce droneun senkronize olarak rakamlar gerçekleştirdiği drone şovları yaparlar. Ek olarak, droneların taşıma kapasitesi genellikle büyük değildir, ancak birkaç drone daha ağır yükleri kaldırabilir.

Drone bağlantısı gerçekleşti

Droneları gruplamanın birkaç yolu vardır. Mohit Singh, birkaç farklı drone bağlantısını bir araya getirmiştir. Temel olarak iki seri DJI Tello modelini aldı, civataların etrafındaki koruyucu elemanlarda sadece iki mıknatıs ve dronelardan birine yapıştırılmış bir matris kodu eklendi ve pasif bir rol oynadı.

Aktif drone, pasif dronenun gövdesindeki işaretin konumunu izler ve yüzleşmek için yolu seçer. Yerleştirme başladığında, mıknatıslar küçük yanlışlıkları düzeltmeyi ve tek bir drone da mükemmel kenetlemeyi mümkün kılar.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu