Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft, Xbox Series X’in Büyük Bir Başarı Elde Ettiğini Açıkladı

Microsoft'a göre, bu Xbox'ın en güçlü çıkışlarından biri oldu.

Xbox Series X ve Series S konsolları yalnızca piyasaya sürülmüş olabilir, ancak bu Microsoft’un bazı çok sağlıklı satışları bildirmesini engellemedi.

Konsol 10 Kasım’da piyasaya sürüldü, peki tam olarak ne kadar başarılı oldu? Microsoft’un yeni nesil konsollarını çevreleyen çok sayıda lansman öncesi heyecan vardı. Bu nedenle, lansman gününün başarılı olacağını kanıtlıyor.

Xbox Series X / S Için Güçlü Bir Başlangıç


COVID-19’a ve tedarik zincirlerinden lojistiğe kadar yol açtığı sayısız zorluklara rağmen, erken Xbox Series X satışları beklentileri aştı. Hatta Twitter’da lansmanla övünen Xbox Başkanı Phil Spencer için bile.

Spencer, bunun Microsoft’un oyun konsolu tarihindeki en yüksek performanslı lansman olduğunu belirtiyor. Yakında perakendecilerden daha fazla Xbox Series X / S stokunun bulunacağını önermeye devam ediyor.

Duyurunun altındaki yorumlar genel olarak tebrik niteliğindedir. Hatta birkaç PlayStation hayranı bile Xbox oyuncularına iyi dileklerini dile getirdi. Rakip konsol hayranlarının binemeyeceğini kim söyledi?

Resmi satış rakamlarının ne olduğunu bilmiyoruz ve yakın zamanda öğrenmemiz pek olası değil. Spencer, The Guardian’a verdiği bir röportajda , kategorik olarak açıklanmış resmi satış rakamlarının olmayacağını belirtiyor.

Bazı Xbox Oyuncuları Yine de Mutlu Değil

Spencer’ın tweetinin altındaki yorumların da önerdiği gibi, bazı Xbox hayranları yeni konsollarından Microsoft kadar memnun değil. Ve bu, yapmamanız gereken, insanların Xbox’larına duman üfleme olgusundan oldukça farklı.

Ana sorun, ön siparişlerin Amazon tarafından yerine getirilmemesi gibi görünüyor. Bir Twitter kullanıcısı Amazon’un neden yeterli ön sipariş konsoluna sahip olmadığını sordu ve Amazon Help, kapsamlı bir yanıtla da olsa yanıt vermek için devreye girdi.

Microsoft, Xbox Series X'in Büyük Bir Başarı Elde Ettiğini Açıkladı

Hayranlar haklı olarak sinirli. Bir konsol için ön sipariş verirseniz, lansman gününde teslim edilmesini beklersiniz. Değil, Amazon’un daha önce önerdiği gibi, iki ay sonra durum böyle olabilir.

Amazon, yaralara tuz sürmek için ön siparişleri yerine getirmek yerine Xbox Series X ve Series S konsollarını lansman gününde satıyordu. Şüphesiz bu ön siparişler önce karşılanmalıydı?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, tedarik zinciri hatası Microsoft’un hatası değildir. Ancak, Amazon gibi perakendecilerle ortaklaşa çalışan Microsoft, bu Xbox Series X ve S konsollarını ön sipariş veren kişilere yeniden yönlendirmeliydi. Bu konudaki başarısızlık, bir markanın itibarı için harika değildir.

Xbox Series X, PS5’ı Geçebilir mi?

Xbox Series X için yapılan bu güçlü lansman, bu neslin Microsoft’a ait olup olmayacağı sorusunu gündeme getiriyor. Ya da Sony’nin PlayStation 5 ile tekrar galip gelip gelmeyeceği. Kağıt üzerinde iki konsol birbirine çok eşit eşleşiyor, bu yüzden insanların oynamak istediği oyunlara gelme olasılığı yüksek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu