Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft, Windows’u Güncellemek Yerine Yeni Bir Bilgisayar Almayı Öneriyor

Microsoft, 400 milyon kullanıcının Windows’u güncellemek yerine yeni bir bilgisayar satın almasını önermektedir.

Bildiğiniz üzere Microsoft’un Windows 7 işletim sistemi desteği bugün sona eriyor. Bu bağlamda, Microsoft, Windows 7 kullanıcılarının yeni bir bilgisayara geçmelerini öneren etkileyici bir makale yayınladı.


Dahası, şirket, avantajlarını açıklayan Surface serisinin markalı cihazlarına geçmenizi önerir. Sık sorulan sorular için makalenin bölümünde, kullanıcıların yeni bir PC satın almasının daha iyi olduğu ve sadece zaten kullanılan bir cihazda sistemi güncellemediği belirtilmiştir:

“Çoğu Windows 7 kullanıcısı için, Windows 10 Pro ile yeni bir cihaza geçmenizi öneririz. Yüzey cihazları daha hızlı, daha hafif, daha güçlü ve daha güvenli, ortalama fiyatı sekiz yıl önceki ortalama PC’den önemli ölçüde daha düşük.” şeklinde bir açıklama yapıldı.

Microsoft, Windows'u Güncellemek Yerine Yeni Bir Bilgisayar Almayı Öneriyor

Geliştiriciler ayrıca, bazı bileşenler ve sürücüler düzgün çalışmayabileceğinden, Windows 7‘nin Windows 10‘a basit bir yükseltmenin önerilmediğini de açıkladı.

400 milyon kullanıcı Windows 7 kullanıcısı var

Gerçekten de, kullanıcıların eski bilgisayarlara Windows 7‘den Windows 10’a geçiş yaparken benzer zorluklarla karşılaştıklarını unutmayın. Örneğin, yerleşik kart okuyucular veya parmak izi tarayıcıları çalışmayı durdurabilir.

Normal kullanıcılar için, Windows 7 için genişletilmiş destek 14 Ocak 2020’yi sonlandırır. Microsoft, birkaç aydır Windows 7’nin yakında ölmesi konusunda kullanıcıları uyarıyor ve Windows 10’a geçmeyi öneriyor. Ancak, kullanıcılar Microsoft’un tavsiyelerine uymak için acele etmiyorlar. İstatistiklere göre, şu anda dünyada hala yaklaşık 400 milyon Windows 7 kullanıcısı var.  Son olarak Windows işletim sistemleri ile ilgili haberlerini güncel bir şekilde yazılım haberleri kategorisinden takip edebilirsiniz.

:: Microsoft, Windows 7 Desteğini 17 Ocak’ta Sonlandırıyor!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu