Microsoft, Windows 7 Desteğini 17 Ocak'ta Sonlandırıyor! - TeknoDiot.com

Microsoft, Windows 7 Desteğini 17 Ocak’ta Sonlandırıyor!

Abone Ol 

Microsoft’dan Windows 7 kullanıcılarına önemli bir açıklama geldi. 14 Ocak’ta Amerikan şirketi Microsoft, Windows 7 işletim sistemini desteklemeyi durduracak.

Bilgisayarlarını korumakla ilgili daha fazla sorun yaşamamak için, Windows 7 kullanıcılarının işletim sisteminin daha güncel sürümlerine yükseltme yapmaları önerilmekte.

Windows 7 işletim sisteminin ilk kez Ekim 2009’da satışa çıktığını söyleyelim. İşletim sistemi hızla bir şekilde en popüler olmayı başardı. Ayrıca, şimdi bile Windows 7’nin kullanıcılar tarafından kullanılan platformların küresel istatistiklerindeki payı %26.8’dir.

Microsoft, Windows 7 Desteğini 17 Ocak'ta Sonlandırıyor!

Windows 7 kepenk indiriyor

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Bu nedenle, bu sürüm sağlam bir 10 yaşına rağmen hala piyasadaki en popüler sürümlerden biridir. Windows 7’nin bu kadar büyük bir popülaritesinin ana nedeni, yeni yazılım platformlarını kabul etmekte oldukça isteksiz olan ve bu anlamda bazı muhafazakarlığı koruyan kurumsal segmenttir.

Ancak, Microsoft hala Windows 7 kullanan şirketler ve kurumsal kullanıcılar için güncelleştirmeleri bir ücret karşılığında yayınlamaya devam edecektir. Son olarak Windows işletim sistemleri ile ilgili haberlerini güncel bir şekilde yazılım haberleri kategorisinden takip edebilirsiniz.

Göz atın:   Xbox Games Pass Aboneliği PC İçin Geliyor

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu