Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft, Windows 11 İçin Yeni Deneysel Özellikler Yayınlamayı Planlıyor

Microsoft, Windows Feature Experience Pack’i yaklaşık iki yıldır test ediyor, ancak gerçek amacı bir şekilde radarın altından uçtu. Windows 11 kullanıyorsanız, iki deneyim paketini zaten indirmiş ve yüklemişsinizdir. Windows Özelliği ve Web Deneyim Paketi.

Microsoft, Özellik Deneyim Paketinin gerçek potansiyelini henüz kullanmamıştır. Daha önce bildirdiğimiz gibi, Windows Deneyim Paketleri bazı özellikleri Windows Core OS’den veya ana özelliklerden ayıracaktır. Bu, şirketin Windows 11’in yeni sürümlerini yayınlamaya gerek kalmadan belirli özellikleri güncellemesine veya Android uygulamaları için destek sunmasına olanak tanır.


Şimdiye kadar, Windows Deneyim Paketleri, Dosya Gezgini, Ekran Alıntısı Aracı ve işletim sisteminin diğer alanlarında küçük iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri hakkındaydı. Yeni bir duyuruda Microsoft, Windows 11’in Insider kanallarının yeni deneysel özelliklere erişimle güncelleneceğini onayladı.

Microsoft, Windows 11 İçin Yeni Deneysel Özellikler Yayınlamayı Planlıyor

Bu yeni özellikler, önizleme yapılarının üzerine Windows Özelliği, Web ve Çevrimiçi Hizmet Deneyimi Paketleri aracılığıyla sunulacaktır.

Microsoft, “Bu yapıların üzerine Özellik, Web ve Çevrimiçi Hizmet Deneyimi Paketlerini de yayınlayarak Geliştirme ve Beta Kanallarındaki yapılardaki özelliklere ve deneyimlere yönelik güncellemeler sunacağız” dedi.

Microsoft, Windows 11’de deneysel veya gizli özellikleri etkinleştirecek

Muhtemelen bildiğiniz gibi, bazı geliştiriciler, önizleme yapılarında kasıtlı olarak devre dışı bırakılan özellikleri fark ettiler.

Microsoft artık daha fazla kullanıcı için beta özelliklerini etkinleştirmek ve kaliteyi izlemek ve varyasyonları test etmek için belirli özellikleri aşamalı olarak denemek istiyor.

Örneğin, bir Windows Web Deneyimi Paketi güncellemesi, Windows 11 Widget panosundaki yeni özellikleri etkinleştirebilir. Benzer şekilde Microsoft, Özellik Deneyim Paketlerini kullanarak değişiklikleri Windows Ayarlarına gönderebilir. Belirtildiği gibi, bu kavramlar sunulabilir veya sunulmayabilir, ancak Microsoft, deneyimleri herkes için iyileştirmek amacıyla değişiklikleri daha fazla kullanıcıyla test edecek.

Microsoft, Windows 11 İçin Yeni Deneysel Özellikler Yayınlamayı Planlıyor

Elbette, Dev kanalındaki veya deneyim paketlerindeki değişikliklerin, büyük Windows Yaması Salı veya özellik güncellemesinin bir parçası olarak herkes için kullanıma sunulacağının garantisi yok.

Bu ayın ilerleyen saatlerinde Microsoft, Android uygulamalarını, görev çubuğunu ve diğer iyileştirmeleri genel halka sunmaya başlayacak. Şu anda Microsoft’un özellikleri nasıl etkinleştirmeyi planladığına dair herhangi bir bilgiye sahip değiliz, ancak bunun kısmen Deneyim Paketleri aracılığıyla gerçekleşmesi ihtimali var.

Windows 11’in bu yıldan itibaren yıllık bir özellik güncelleme programına geçtiğini hatırlamak da önemlidir. Windows 11 sonbahar 2022 güncellemesinde deneyim paketlerine ek olarak heyecan verici özellikler de bekleyebilirsiniz.

Ekim bu noktada hedeftir ve görev çubuğu ve daha fazlası için sürükle ve bırak desteği bekleyebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu