Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft Office’in Varsayılan Yazı Tipi 15 Yıl Sonra Değişti

Microsoft, Office programlarında kullanılan varsayılan yazı tipini değiştirme kararı aldı. Word, Outlook, PowerPoint ve Excel’de 15 yıldır varsayılan olarak kullanılan Calibri fontu, yerini Aptos yazı tipine bırakacak. Microsoft Office programlarının baş tasarım direktörü Si Daniels, Aptos’un yüz milyonlarca kullanıcı tarafından varsayılan yazı tipi olarak kullanılacağını belirtti.

Aptos, daha yüksek çözünürlüklü ekranların ortaya çıkması nedeniyle Calibri‘nin yerine geçme kararı alındı. Bu değişiklik, birkaç ay içinde tüm kullanıcılar için geçerli olacak. Aptos daha önce Bierstadt olarak biliniyordu ve ünlü tasarımcı Steve Matteson tarafından oluşturuldu.


Microsoft Office'in Varsayılan Yazı Tipi 15 Yıl Sonra Değişti

Aptos, İsviçre tipografisinden ilham alan bir sans-serif yazı tipi olarak tanımlanıyor. Profesyonellik, uyarlanabilirlik, net ifade ve mükemmel okunabilirlik gibi özelliklere sahip olan Aptos, basit harf biçimleriyle dikkat çekiyor. Microsoft, daha önce Calibri’nin yerine Times New Roman ve Arial kullanıyordu. Calibri’nin emekli olmasıyla birlikte, Times New Roman ve Arial gibi yazı tipleri hala font seçim menüsünün en üstünde yer alacak.

Bu değişiklikle birlikte Microsoft, Office kullanıcılarına yeni bir görsel deneyim sunmayı hedefliyor. Aptos’un kullanımıyla birlikte belgeler, e-postalar ve sunumlar daha modern bir görünüm kazanacak. Microsoft Office’in yeni varsayılan yazı tipi olan Aptos, kullanıcıların tercihlerini etkileyecek ve kullanıcıların yeni bir yazı tipi seçmesi gerekmeyecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Tuğrul Gökçe Kızıl

Uluslararası ilişkiler bölümü öğrencisi. Teknoloji ve oyun tutkunu! Ayrıca LEGO yapar ve bozar...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu