TeknoDiot
     
     
     

Microsoft, Mac İçin Windows Defender Antivirüs’ünü Yayınladı

Microsoft, Mac İçin Windows Defender Antivirüs’ünü Yayınladı

Son birkaç yılda bir Windows PC kullandıysanız, Microsoft’tan Windows Defender adlı bir yazılım fark etmiş olabilirsiniz.

Daha önce Windows PC’de bulunan ve bugün başka bir büyük platforma taşıyan bir antivirüs yazılımı olan Windows Defender Microsoft tarafından macOS’a getiriliyor. Ayrıca programın ismini Microsoft Defender Gelişmiş Tehdit Koruması olarak da yeniden adlandırıyor.

Şirket, MacOS için tam virüs taraması ve tehdit koruması sağlama yeteneği sunan özel bir Defender ATP istemcisi geliştirmiş. Bu sistem hızlı tarama sağlayan kullanıcıları farklı tehditlere karşı koruyabilmektedir.

Hem Windows hem de Mac makinelerini içeren kurulumlarda virüsten koruma korumasını test edebilmeleri için önce işletme müşterileri için sınırlı bir beta süreci olacak. Beta sürecinin durumuna göre gerekli geliştirmeler yapılıp tam sürüm yayınlanacak.

Microsoft, Mac İçin Windows Defender Antivirüs’ünü Yayınladı

Microsoft, Defender ATP’nin macOS’ta güncel kalmasını sağlamak için AutoUpdate yazılımının alt yapısını kullanacak. Defender yazılımı macoS Mojave, High Sierra ve Sierra ile uyumludur.

Görünüşe göre Microsoft bu virüsten koruma aracını yalnızca işletme müşterileri için sunmayı planlıyor. Ortalama kullanıcılar için bir versiyonun olup olmayacağı şuanda belli değil ama olmayacakta denilmedi.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Microsoft, Windows 7 Desteğini 17 Ocak’ta Sonlandırıyor!

Buğra Noyan

Samsung Galaxy S8’e Yeni Güncelleme Geldi!

Uğur Aydemir

Türk Yazılımcı macOS High Sierra Sürümünde Açık Buldu

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.