Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft, Mac İçin Windows Defender Antivirüs’ünü Yayınladı

Son birkaç yılda bir Windows PC kullandıysanız, Microsoft’tan Windows Defender adlı bir yazılım fark etmiş olabilirsiniz.

Daha önce Windows PC’de bulunan ve bugün başka bir büyük platforma taşıyan bir antivirüs yazılımı olan Windows Defender Microsoft tarafından macOS’a getiriliyor. Ayrıca programın ismini Microsoft Defender Gelişmiş Tehdit Koruması olarak da yeniden adlandırıyor.


Şirket, MacOS için tam virüs taraması ve tehdit koruması sağlama yeteneği sunan özel bir Defender ATP istemcisi geliştirmiş. Bu sistem hızlı tarama sağlayan kullanıcıları farklı tehditlere karşı koruyabilmektedir.

Hem Windows hem de Mac makinelerini içeren kurulumlarda virüsten koruma korumasını test edebilmeleri için önce işletme müşterileri için sınırlı bir beta süreci olacak. Beta sürecinin durumuna göre gerekli geliştirmeler yapılıp tam sürüm yayınlanacak.

Microsoft, Mac İçin Windows Defender Antivirüs’ünü Yayınladı

Microsoft, Defender ATP’nin macOS’ta güncel kalmasını sağlamak için AutoUpdate yazılımının alt yapısını kullanacak. Defender yazılımı macoS Mojave, High Sierra ve Sierra ile uyumludur.

Görünüşe göre Microsoft bu virüsten koruma aracını yalnızca işletme müşterileri için sunmayı planlıyor. Ortalama kullanıcılar için bir versiyonun olup olmayacağı şuanda belli değil ama olmayacakta denilmedi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu