Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft, Kullanıcılarını Windows’u Güncellemeye Zorluyor

Bilgisayarınız hala Mayıs 2019 güncellemesini çalıştırıyorsa, Microsoft'tan önce hızlandırmak isteyebilirsiniz.

Windows Update’i en son ne zaman çalıştırdığınızı hatırlayamıyorsanız, şimdi hızlı bir şekilde çalıştırmak isteyebilirsiniz. Microsoft, hala Windows 10 sürüm 1903’ü kullanan kullanıcıları yakında daha güncel bir sürüme zorlayacak.

Microsoft, Windows’un Eski Sürümleriyle Ne Yapıyor?

Windows Latest, Microsoft’un işletim sistemi için planladığını ve bu zorunlu güncellemeden kimlerin etkilendiğini bozdu.


Microsoft, 8 Aralık 2020’de Windows 10 sürüm 1903 desteğini sona erdirdiğini duyurdu. Bu tarihten sonra Microsoft artık 1903 sürümünde hata gidermeyecek veya işletim sistemi için destek biletlerini kabul etmeyecek.

Bunun yerine Microsoft, kullanıcıları işletim sistemlerini güncellemeye zorlayacaktır. Aslında şirket o kadar zorlayacak ki kullanıcılarının bu konuda bir seçeneği olmayacak. Microsoft, kullanıcının bilgisayarlarını mevcut yamaya mümkün olduğunca yaklaştıran bir güncellemeyi zorlayacaktır.

Ne yazık ki Microsoft için her PC en son yamayı çalıştıramaz, bu nedenle bugüne kadarki her güncellemenin kullanıma sunulması onu kesmez. Ancak şirket, herkesi en azından 1909 sürümüne yükseltmeyi umuyor. Bu sürüm desteği Mayıs ayında sona erdirerek kullanıcılara yükseltme için zaman tanır.

İlgili Makaleler

Microsoft Neden Kullanıcıları Güncellemeye Zorluyor?

Microsoft, Kullanıcılarını Windows'u Güncellemeye Zorluyor

Microsoft’un eylemleri acımasız görünebilir, ancak şirket kullanıcılarının güvende kalmasını istiyor. Microsoft, belirli hizmetler ve programlar için desteğini sona erdirirken, kullanıcılara, istemeseler bile, yükseltme yapma ve soğukta kalmaktan kurtulma yeteneği vermek istiyor.

Bu, Microsoft’un ilk güncelleme zorlaması değil. Son zamanlarda şirket , yeni Chromium Microsoft Edge’i herkesin bilgisayarına zorladı . Bunun nedeni, Microsoft’un hem Internet Explorer’ı hem de Edge’in eski sürümünü, çok daha az güvenli oldukları için sonlandırmak istemesidir.

Elbette bu duruş, Microsoft’un ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı sizden daha iyi bildiğine inandığını hissediyor. Ancak Microsoft bunun yerine, bilgisayarları için hangi güncellemelerin yaptığını ve eski bir sürümü çalıştırmanın ne kadar tehlikeli olabileceğini gerçekten anlamayan kullanıcı grubunu hedefliyor olabilir.

Windows PC’nizi Güncel Tutma

Windows’un daha eski bir sürümünü çalıştırıyorsanız, isteseniz de istemeseniz de, yakında kendini güncelleyeceğini fark edebilirsiniz. Microsoft her kullanıcının aynı sayfada olmasını sağlamak istediğinden, Windows kullanıcıları bu gibi güncellemelere alışmalıdır.

Windows Update’i her zaman en kötü zamanda açıldığı için kapatmaya devam ederseniz, güncellemelerinizi yönetmeye bir şans vermelisiniz. Windows 10’un ilk sürümleri güncellemeleri ile çok aceleci olsa da, son sürümler size bilgisayarınızın kendisini nasıl güncelleyeceği konusunda biraz kontrol sağlar.

Microsoft, Kullanıcılarını Windows'u Güncellemeye Zorluyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu