Microsoft, İki Çalışanına Corona Virüs Teşhisi Konulduğunu Doğruladı

Microsoft, çalışanlarından ikisine Corona Virüs teşhisi konduğunu doğruladı. Şirket, e-postayla haberi, virüsün başkalarına yayılmadığından emin olmak için uygun önlemleri aldıklarını belirterek doğruladı.

CNBC’ye gönderilen bir e-postada Microsoft, her iki çalışanın da Redmond’a yakın olan Puget Sound bölgesinden geldiğini söyledi. Şirket ayrıca çalışanlardan birinin uzaktan, diğerinin Redmond’daki Microsoft Genel Merkezi’nde çalıştığını belirtti.


Konu ile ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde; “Yerel sağlık uzmanları, bu bireyin enfekte iken diğer çalışanlarla hiçbir bağlantısı olmadığını belirlediler ve bu gerçeğe dayanarak, bu davada LinkedIn’de çalışanlar için herhangi bir risk yoktur. Meslektaşımızı desteklemek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ve küresel olarak halk sağlığı yetkilileri ile yakın çalışarak, çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve ortaklarımızın sağlık ve güvenliğini öncelikli olarak tutmaya devam edeceğiz.”

Corona Virüs salgını Microsoft’u da vurdu!

Microsoft, İki Çalışanına Corona Virüs Teşhisi Konulduğunu Doğruladı

Dün Microsoft, Puget Sound ve California’daki Bay Area’daki çalışanlara mümkünse evden çalışma talimatı verdi. Bugün erken saatlerde, şirket aynı zamanda söz konusu onların çalışma saatleri azaltılmış olsa bile saatlik çalışanlara düzenli ücret ödemek planladığını söyledi.

Yeni Corona Virüs salgını da şirketleri olaylarını iptal etmeye zorladı. Geçtiğimiz ay GSMA , büyük oyuncuların çoğunun düşmesinden sonra MWC 2020’yi iptal etme kararını açıkladı . Bu daha sonra Facebook izledi iptal Microsoft, F8 zirvesine iptal yılında Ignite Tur birçok ülke ve iptal Facebook’ta da vardır GDC 2020 iptal Oppo ve Xiaomi izledi onun Küresel Pazarlama Zirvesi iptal kendi olayları. Bu hafta başında, Microsoft iptal ederken MVP Global Summit, Adobe ve Google kendi etkinliklerini iptal etti.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu