TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Bilim Haberleri » Microsoft, Çok Az Eğitim Gerektiren AI Tabanlı Metinden Konuşmaya Geliştirdi

Microsoft, Çok Az Eğitim Gerektiren AI Tabanlı Metinden Konuşmaya Geliştirdi

Microsoft, Çok Az Eğitim Gerektiren AI Tabanlı Metinden Konuşmaya Geliştirdi

Metinden konuşmaya teknolojisi tamamen yeni değil, her ne kadar dezavantajı, çoğu zaman teknolojinin mevcut yinelemesinin çok gerçekçi olmamasına rağmen. Bu, metinden konuşmaya gerçek insan konuşmalarını simüle etmeyi umuyorsanız, bunun yapılması oldukça zor bir görev olabilir.

Bununla birlikte, bu konuda oldukça fazla çaba sarfedildi ve daha yakın zamanda Microsoft‘un benzer bir şeyle ellerine girmeye çalıştığı görülüyor.

Temel fark, Microsoft’un modelinin aslında daha az eğitim gerektirmesiydi. Bu AI, 200 ses örneğine dayanarak gerçekçi ses çıkaran bir konuşma yaratabilecekleri Çinli araştırmacılar ile geliştirildi.

Microsoft, Çok Az Eğitim Gerektiren AI Tabanlı Metinden Konuşmaya Geliştirdi

Bu, tanıdık olmayanlar için beynimizdeki nöronları taklit etmek için tasarlanmış derin sinir ağları olan Transformatörlere güvenerek gerçekleştirildi. Transformatörleri kullanarak bilgiyi daha verimli işlemesine yardımcı olur.

 Şimdiye dek, sonuçlara dayanarak, yeni modelin kelime anlaşılabilirliği açısından %99,84 puan aldığı görülmesine rağmen GitHub’da yayınlanan örnekler üzerinden kendiniz için duyabileceğiniz biraz robotik olduğu söyleniyor. 

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


NVIDIA’dan Yeni Çıkan Oyunlar İçin Özel GPU Sürücüler!

Buğra Noyan

Blockchain Dünyasındaki Dijital Kimlikler Yasallaşıyor

Uğur Aydemir

Volkswagen Türkiye Fabrikasının Yeri Belli Oldu!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.