Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft CEO’su Satya Nadella, Evden Çalışmaktan Bıktı!

CEO Satya Nadella, Evden Çalışma'yı yorucu bulduğunu söylüyor.

Microsoft CEO‘su Satya Nadella, evden çalışmayı son derece yorucu buluyor ve bu da onu uykulu ve yorgun yapıyor. Artık bundan bıktığın dile getirdi.


Satya Nadella, Evden Çalışma’yı yorucu bulduğunu söylüyor. Microsoft CEO’su, evden çalışmanın işte uyumak gibi hissettirdiğini söylüyor.

Microsoft, diğer şirketler gibi, COVID-19 nedeniyle Evden Çalışma modunda. icrosoft CEO’su Satya Nadella, Evden Çalışmaktan bıktı. Kelimenin tam anlamıyla gibi.

Bir röportajda Nadella, evden çalışmanın doğasının onu her zaman uykulu ve yorgun yaptığını söylüyor. Özellikle konsantre olmak ve insanları yormak için daha fazla çaba gerektirdiğini düşündüğü video görüşmelerini suçluyor.

Nadella, Wall Street Journal’a verdiği bir röportajda, “Bir zamanlar bunu biri tarif etti. İnsanlar evden çalıştığını söylediğinde, bazen işte uyuyormuşsun gibi geliyor. ”

Daha sonra bunu genellikle Evden Çalışma rutininin bir parçası olan video görüşmelerini suçlayarak açıkladı. “Sabah ilk video toplantınıza otuz dakika kala, videoda olması gereken konsantrasyon nedeniyle yorgunsunuz,” dedi.

Çalışma Rutini Yorucu Geliyor

Microsoft CEO'su Satya Nadella, Evden Çalışmaktan Bıktı!

Şu anda, Microsoft, dünyadaki diğer şirketlerin çoğu gibi, koronavirüs ve COVID-19 salgını nedeniyle Evden Çalışma modunda. Google ve Facebook gibi büyük teknoloji şirketleri de koronavirüs enfeksiyonları devam edene kadar evden çalışmayı zorunlu kıldı. Kısa bir süre önce Google CEO’su Sundar Pichai, Google çalışanlarının Mayıs ve Haziran aylarında yaz aylarına kadar Evden Çalışmasını beklediğini söylemişti.

Bu arada, Nadella’nın yorumları, Microsoft’un bazı çalışanların kalıcı olarak evden çalışmasına izin vereceğini söylediği gün geldi.

“Pandemi, çalışanlarımızın gelecekte neler bekleyebilecekleri hakkında sorular gündeme getirdi, bu nedenle bu hafta çalışanlara iş esnekliği hakkındaki düşüncelerimiz konusunda biraz rehberlik sağladık. Microsoft’un baş sorumlularından Kathleen Hogan, şirketin blogunda yazdığı gibi, ileriye doğru, iş gereksinimlerini dengelerken ve kültürümüzü yaşatırken bireysel çalışma tarzlarını desteklemek için mümkün olduğunca fazla esneklik sunmayı hedefliyoruz.

Ardından şöyle açıkladı: “Esneklik her birimiz için farklı şeyler ifade edebilir ve Microsoft’ta sahip olduğumuz çeşitli roller, iş gereksinimleri ve iş ihtiyaçları göz önüne alındığında, herkese uyan tek bir çözüm olmadığının farkındayız. Bunu ele almak için çalışanlara, COVID-19 kısıtlaması olmaksızın ofisler açıldıktan sonra çalışma sahalarında, çalışma yerlerinde ve (veya) çalışma saatlerinde yapılacak değişiklikleri içerebilecek senaryolar etrafında bilinçli kararlar vermeleri için rehberlik ettik.”

Başka bir deyişle, role, sorumluluğa, uzaktan neyin mümkün olup olmadığına bağlı olarak Microsoft, bazı çalışanların COVID-19 kısıtlamaları kaldırıldıktan sonra bile Evden Çalışmasına izin verecektir. Ancak, bu olduğunda, CEO Satya Nadella’nın ofise geri dönmeyi seçeceğini varsayıyoruz. Aslında yorumları ofise geri dönmeye hevesli gibi görünüyor.

 

Microsoft CEO'su Satya Nadella, Evden Çalışmaktan Bıktı!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu