Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft, Akıllı Kumaş Pazarına Giriyor!

Google’dan Akıllı Kumaş Ürünleri çıkarmaya başladığında, bir Microsoft Patent bu pazara ilgilerinin arttığını gösteriyor.

Akıllı Kumaşlar, büyük markaların çoğunun deneyimlerini sürdürdüğü ve gelecekteki ürünlerini korumak için patentleri bıraktığı bir teknoloji alanıdır.


Patently Mobile, 2017 yılında “Google , ‘İnteraktif Giysiler Sağlamaya Odaklı Geleceğin Akıllı Giyim Vizyonunu Geliştiriyor.” Başlıklı bir patent raporu yayınladı.

Google, Project Jacquard kapsamında, gelecekteki akıllı jean ceketinde Levi Straus ile birlikte çalışıyordu. yerleşik dokunuş kontrolleri ile akıllı kumaş kollu bir jean ceketi.

Geçtiğimiz ay The Verge tarafından Google’ın Project Jacquard’ın şu anda ortağı Levi Strauss’tan 198-248 dolara mal olan yeni jean ceketlerinde kullanılabildiği bildirildi. Raporda ayrıca Google’ın 880 dolar karşılığında akıllı bir sırt çantası askısında Yves Saint Laurent ile çalıştığı da biliniyor.

Microsoft, akıllı kumaş pazarına girebilir!

Microsoft, Akıllı Kumaş Pazarına Giriyor!

Bu nedenle Google’ın, diğer büyük Silikon Vadisi oyuncularını da bu alana atlamaları için motive etmesi gereken akıllı kıyafetler ve kumaşların ticarileştirilmesinde öncülük ettiği şüphesizdir.

Örnek olarak, Şek. Şekil 3, elektronik olarak işlevsel atkı iplikleri 304B ve 304C ile entegre işlevsel olmayan çözgü iplikleri ve fonksiyonel olmayan atkı ipliği # 304A’yı göstermektedir.

Basitçe söylemek gerekirse, Microsoft, bilgisayar tabanlı teknolojiye dokunmuş modern bir kumaş parçası tasarlamış durumda ve bu patent akıllı kumaş teknolojisi barındıran bir tişört gibi görünüyor. Sektöre yakın kaynaklar akıllı kumaş teknolojisinin, spor, fitness, sağlık, otomotiv, güvenlik, moda, eğlence ve askeri endüstri de dahil olmak üzere birçok alanda kullanılabileceğini öngörüyorlar. Microsoft’un planları şimdilik kağıt üzerinde ve ileride hayata geçip geçmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu