Tiktok Takipçi Satın Al

İngiltere, Microsoft’un Activision Blizzard Satın Alımını Onayladı

🔴 İngiltere Rekabet Kurumu "CMA" Microsoft’un Activision Blizzard satın alımını onayladı ve artık anlaşmanın önünde bir engel kalmadı. Microsoft, resmi olarak Activision'ın yeni sahibi.

Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu (CMA), Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alımına onay verdi. Microsoft artık bu büyük satın almanın önünde hiçbir engel olmadan işlemi tamamlayabilir. İngiliz yetkililer, bu satın alım için eylül ayında ön onay vermişlerdi.

Microsoft’ın 68.7 milyar dolarlık Activision Blizzard’ı satın alma anlaşması İngiltere düzenleyicileri tarafından onaylandı. İngiltere Rekabet ve Piyasa Otoritesi (CMA), Microsoft’un yakın zamanda anlaşmayı yeniden yapılandırarak mevcut ve yeni Activision Blizzard oyunlarının bulut oyun haklarını Ubisoft’a devretmesine karar verdi. Bu karar, İngiliz düzenleyicinin yeşil ışık yakmasının ardından anlaşmanın kapanmasının yolunu açıyor.

Activision Blizzard Resmi Olarak Microsoft’un


İngiltere, Microsoft’un Activision Blizzard Satın Alımını Onayladı

CMA üst yöneticisi Sarah Cardell, Microsoft’un Activision’ı satın alması için onay veren son mührü vurdu ve bu kararın ardından video oyun dünyasında bir tekel oluşmasını engellemek amacıyla Microsoft’un Activision bulut oyun haklarını Ubisoft’a devretmesinin bu karara olumlu etki sağladığını belirtti. Cardell, CMA’nın dünya üzerinde bunu başarabilen tek rekabet kurumu olduğunu vurguladı.

Microsoft Başkan Yardımcısı Brad Smith, CMA’nın kararı hakkında açıklamalarda bulunarak, dünya çapındaki oyunculara ve oyun endüstrisine fayda sağlayacağına inandıkları bu satın almayı tamamlamak için artık son düzenleyici engeli de aştıklarını ifade etti. Aynı zamanda Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick, Microsoft ile olan birleşme için artık hiçbir engel kalmadığını tüm çalışanlarına bildiren bir e-posta gönderdi.

Xbox üreticisi, anlaşmayı aslında 2022 yılı Ocak ayında duyurdu ve o zamandan beri düzenleyicilerin yakın gözetimi altındaydı. Bu süreçte bir FTC karşıtı davayla karşı karşıya kaldılar ve bu dava Xbox sırlarının birçok detayını açığa çıkardı. Federal Ticaret Komisyonu, Microsoft’un anlaşmasını engellemek için bir geçici emri alamadığı için hala temyizde bulunuyor ve Dokuzuncu Devre Temyiz Mahkemesi’nden bir karar Aralık ayında bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu