Tiktok Takipçi Satın Al

MicroSD Kart Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bireysel ve kurumsal veri gizliliğinin önem arz ettiği bu dönemlerde depolama sorunları nedeniyle dokümanlar istemeden de olsa kaybolabiliyor.

Bu noktada hafıza kartları, günümüzde artık fotoğraflar ve dokümanlar gibi önemli verilerin güvenli bir şekilde saklanması için olmazsa olmaz çözümlerden bir tanesi haline geliyor.


Bellek ürünleri ve teknoloji çözümlerinde dünya lideri Kingston; android telefonlar, dronelar ve araç kameraları için ideal microSD kart seçmenin ipuçlarını paylaşıyor. A1, yüksek dayanıklılık ve UHS-I Speed Grade 3 gibi farklı terimlerle karşılaşılan bu kart seçim sürecinde doğru terciler anıların ve kritik bilgilerin uzun yıllar saklanmasına olanak sağlıyor.

Kompaktlık açısından çoğu cihaz microSD kart kullanımına uygun olsa da microSD kartların büyük çoğunluğu iki form faktörü arasında kolayca geçiş yapılmasını sağlayan tam boy bir SD adaptörle beraber geliyor.

Telefonlar için microSD kart seçimi

Standart bir kart girişine sahip olan android telefonlar için microSD kart seçiminde; kartın takılacağı cihazın güncel olması, ne kadarlık bir hafızayı desteklediğinin bilinmesi ve hangi standarda uygun olduğu gibi önemli konular göz önünde bulundurulmalı. Kartların seçiminde bir diğer önemli konu ise uygulama hızı sınıfı. A1 ve A2 olmak üzere seçeneği bulunan bu hız sınıfı saniyede megabayt cinsinden bir hafıza kartının minimum yazma hızını temsil ediyor ve cep telefonlarında ortam dosyaları ve uygulamaları saklamak için kullanılabilecek maksimum hıza ulaştırıyor.

Drone’lar ve Araç kameraları için microSD kart seçimi

Araç kameraları için daha dayanıklı microSD kartlara ihtiyaç duyuluyor. Video dosyalarının üzerine yazılması nedeniyle hafıza kartlarının çalışma kapasiteleri zamanla azalıyor. Dolayısıyla araç kameralarına uygun ve performans dayanıklılığı daha yüksek olan kartların kullanılması gerekiyor.

MicroSD Kart Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu durumun önüne geçmek için Kingston; normal bir microSD karta kıyasla üç kata kadar daha fazla kayıt yapabilen High-Endurance microSD kartı ile dikkat çekiyor. Konu dronelara geldiğinde ise dronelara yönelik microSD kartlar için herhangi bir belirlenmiş standart bulunmuyor. Android telefonlar ve araç kamerası gibi cihazların yanı sıra dronelar farklı bellek gereksinimlerine sahip oldukları için genelde 128GB kapasite ve UHS-I Speed Grade 3 okuma/yazma standartlarına sahip kartlar ideal bir çözüm olarak görülebiliyor.

microSD kart serisi

Doğru seçilen SD kart ile hayat içerisinde her işlem kolaylaşıyor ve veriler güvenilir bir şekilde saklanıyor. Kingston ilk UHS-2 kartları olma özelliğine sahip ve yüksek okuma hızlarını destekleyen Canvas Plus microSD kart ailesiyle android telefonlar, dronelar ve akıllı araç akmeraları için ideal çözümler sunuyor. Canvas Plus serisi; DSLR’lar, 4K/8K video prodüksiyonları, aksiyon kameraları, dronelar ve android cihazlar için yükseltilmişperformansıyla SD ve MicroSD kartlardaki yeni bir perspektif kazandırıyor.

SD ve microSD kartlardan oluşan Canvas Plus serisinde Select Plus, Go! Plus ve React Plus olmak üzere 3 varyasyon bulunuyor. 2019’un son çeyreğinde Canvas Select Plus’ı piyasaya süren Kingston serinin yeni ürünleri olan Canvas Go! Plus ve Canvas React Plus kartları da yakın zamanda piyasaya sürdü. Sadece 4K/8K çekim yapabilen son teknoloji kameraları desteklemekle kalmayan React Plus ve MobileLite Plus ürünleri aynı zamanda UHS-1 ve geleneksel SD veri yolu standartlarıyla uyumlu olma özelliğini de taşıyor. Gerekli hızları sağlamak için optimize edilen MobileLite Plus kart okuyucular tek olarak veya React Plus kartlarıyla birlikte paket olarak sunuluyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu