Tiktok Takipçi Satın Al

Mercedes, Tesla’yı Geride Bırakmak İçin Yeni Elektrikli SUV Modelini Tanıttı

Mercedes, Tesla'yı geride bırakmak için elektrikli kompakt SUV'yi tanıttı

Mercedes-Benz, rakip Tesla‘yı ele alan Avrupa ve Çin’deki hedefleri karşılamak için tüketicilere daha fazla emisyonsuz araç sunma planlarının bir parçası olarak yeni bir elektrikli kompakt SUV olan EQA’yı Çarşamba günü duyurdu.


Premium marka otomobil üreticisi bir video sunumunda, Mercedes-Benz’in bu yıl piyasaya sürmeyi planladığı birkaç elektrikli modelden ilki olan EQA’nın başlangıçta 426 kilometre (265 mil) menzile sahip olacağını ve 500 km’lik bir modelin daha sonra geleceğini söyledi.

SUV, Britta Seeger’in “çok cazip fiyat noktaları” olarak tanımladığı yönetim kurulu tarafından 4 Şubat’ta Avrupa’da satışa sunulacak. Otomobil üreticileri Avrupa Birliği CO2 emisyon hedeflerini karşılamak için çabalarken geçen yıl Avrupa’da elektrikli araç (EV) satışları arttı. Satışlar, özellikle Fransa ve Almanya’da uygulanan ekonomik canlandırma önlemlerine dahil edilen sübvansiyonlardan artış elde etti.

Karşınızda Mercedes-Benz, EQA

Mercedes, Tesla'yı Geride Bırakmak İçin Yeni Elektrikli SUV Modelini Tanıttı

İlgili Makaleler

Tamamen elektrikli ve takılabilir hibrit modellerin satışları, 2020’nin ilk üç çeyreğinde AB genelinde% 122 arttı. Mercedes-Benz, EQA’yı bir “kentsel giriş modeli” olarak tanımlıyor ve yönetim kurulu üyesi Seeger, “sürdürülebilirliğini, çok yönlülüğünü ve yeni görünümünü” lanse etti.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, fosil yakıtlı araçlara yaptığı büyük yatırımlarla geleneksel otomobil üreticilerine avantajlı bir başlangıç ​​yaptı ve küresel satışlara hakim oldu. Kitlesel pazar Tesla Model 3, dünyanın en çok satan elektrikli otomobili oldu ve onu Renault’dan Zoe izledi.

Emisyon hedeflerinin yanı sıra, otomobil üreticileri bazı pazarlarda 2030 gibi erken bir tarihte yürürlüğe giren fosil yakıtlı araçlar için yasaklarla karşı karşıya.

Mercedes, Tesla'yı Geride Bırakmak İçin Yeni Elektrikli SUV Modelini Tanıttı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu