Tiktok Takipçi Satın Al

Mekanik Klavyelerdeki Mavi ve Kırmızı Switch Nedir? Farkları Neler?

Mekanik klavye, standart olarak kullanılan klavyelerden oldukça farklıdır ve bu klavyelerde her tuşa özel bir mekanik anahtar yer almaktadır.

Klavye her tuşta farklı bir mekanik anahtar olması nedeniyle de bu klavyelere mekanik adı verilmektedir. Metalik yaylardan oluşturulan mekanik klavyeler, tuş hassasiyeti bakımından standart özellikteki klavyelerden daha yüksektir. Bu klavyelerde her tuşa ait olarak ayrı ayrı switch yer almaktadır.


Mekanik klavyeler kendi arasında da renklere göre kategorilere ayrılmaktadır. Farklı markalar tarafından satışa sunulan bu klavyeler, renk durumlarına göre farklı özellikleri bünyesinde barındırıyor.

Kırmızı, siyah, mavi, yeşil, kahverengi ve beyaz renklerde yaygın kullanımı olan bu klavyeler günümüzde en fazla online oyuncular tarafından tercih ediliyor.

Mekanik Klavyelerdeki Mavi ve Kırmızı Switch Nedir? Farkları Neler?

Mavi ve Kırmızı Switch Mekanik Klavye Farkları

Her geçen gün gittikçe popülerleşen online oyunlarda, oyuncuların diğer oyunculara göre daha fazla etkili ve başarılı olmasını sağlayan bilgisayar ekipmanlarından biri mekanik klavye olmaktadır.

Bu mekanik klavyeler arasında da online oyuncular mavi switch ve kırmızı switch mekanik klavyeleri tercih etmektedir. Bu iki klavyenin birbirleri arasındaki temel farklılıklar şunlardır:

  • Hissiyat açısından; kırmızı switch yumuşak, mavi switch ağır
  • Klik sesi açısından; kırmızı switch yok, mavi switch yüksek
  • Hareket kuvveti açısından; kırmızı witch 45cN, mavi switch 50 cN
  • Atlama noktası açısından; kırmızı switch yok, mavi switch var
  • Ömür açısından; kırmızı switch 50 milyon vuruş, mavi switch 50 milyon vuruş

Mekanik Klavyelerdeki Mavi ve Kırmızı Switch Nedir? Farkları Neler?

Mekanik Klavyelerdeki Mavi ve Kırmızı Switch Nedir? Farkları Neler? Mekanik Klavyelerdeki Mavi ve Kırmızı Switch Nedir? Farkları Neler?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu