Tiktok Takipçi Satın Al

Matt Reeves’ten Beklenen The Batman Açıklaması Geldi

Matt Reeves katıldığı bir TV programında The Batman filmiyle ilgili bir çok bilgi verdi. Year One dedikoduları, Affleck’in ayrılması, film ayrıntıları gibi söylentileri de yanıtladı.

The Batman’in yönetmeni olan Matt Reeves de Slash Filme verdiği röportajda film hakkında yapılan tüm söylentileri bitirecek açıklamalar yaptı. Bu açıklama ile hem filmin son durumunu ve Ben Affleck ile ilgili birinci ağızdan bilgi edindik.


“Önümüzdeki birkaç hafta içinde draft senaryo ortaya çıkmış olacak. Şu an için ben tamamen senaryoya odaklanmış durumdayım. Hatta bu röportajdan sonra çalışmaya devam edeceğim.”

“Önümüzdeki bahar ya yaz aylarının başında çekimler başlayabilir diye konuştuk.”

Bu açıklamadan Year One bu filmde uyarlanmayacağını anlıyoruz. Diğer açıklaması ise şu şekilde.

“Belirli bir çizgi romanı uyarlamıyoruz. Year One çok sevdiğim çizgi roman hikayelerinden sadece biri. Kesinlikle Year One’ı yapmayacağız. Batman için önemli bir hikayeye odaklanacağımızın söylenmesi heyecan verici. Ama kesin olarak bir orijin hikayesi olmayacak. Bizim hikayemiz duygusal olduğu kadar dünyanın en büyük dedektifi olduğunu gösteren bir şekilde olacak. Eh, ben çocukken Batman’i sevmemi sağlayan şey buydu aslında.

Daha önce suç üzerine bir film yapmak istediğimi söylemiştim. Batman’in belirli bir olayı araştırdığı ve bizi Gotham’a götürdüğü bir hikaye. Bu bağlamda da sevdiğim tüm çizgi romanları tekrar okudum. Hepsi de iç içe geçmiş durumda. Nolan filmlerinin devamı olmayacak. Bu bakış açısında bir Batman filmi yapacağız ve hem iyi olacak hem de yenilikçi olacak.”

Matt Reeves’ın bu sözlerinde ise Ben Affleck koltuğundan emektar olacak gibi görünüyor. Dikkate alınacak diğer bir açıklama ise;

“Tüm bunları DC ve DC Evreni’ne bağlamak için yapabileceğimiz şeyler var. Birçok parçadan oluşan bir bütünün tekil parçalarıyız sadece ve bu konuda herhangi bir yorum yapmak istemiyorum. Sadece, fazlasıyla odaklanmış bir şekilde DC dünyasına bu şekilde baktığımı belirtmeliyim.

En başından itibaren bu projenin beni heyecanlandıran kısmı ve tabii ki Warner Brothers ile yaptığım tüm konuşmalarda bu Batman Evreni içinde bir şey yapmak oldu. Bu durum da pek değişmedi. Hala aynı istekle ilerliyorum. Tabii ki birçok şey yaşandı. Proje hala en başındaki gibi heyecan verici şekilde aynı motivasyonla devam ediyor.”

Yapılan açıklamadan anladığımız kadarıyla Matt Reeves kendisi fazlasıyla bu projeye adamış durumda. Bu gidişat ile devam ederse filmin çekimleri önümüzdeki yılın bahar aylarında başlayabilir.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu