Tiktok Takipçi Satın Al

Maraşlı Öğrencilerin ‘Uğur Böceği’ İsimli Otomobili, TÜBİTAK’tan Ödül Aldı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) öğrencileri tarafından geliştirdiği adı ‘Uğur Böceği’ olan otomobil TÜBİTAK’ın hazırladığı yarışmadan teknik tasarım ödülü kazandı.

Ülkemizin önemli kurumlarından birisi olan, insanları bilim-teknoloji alanlarına teşvik etmeyi sağlayan  TÜBİTAK, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi öğrencilerine teknik tasarım ödülünü verdi. Uluslararası düzeyde ‘Efficiency Challange’ yarışmasının 14’üncüsü düzenlenen alternatif enerjili  araç yarışları için geliştirdiği ‘Uğur Böceği’ isimli otomobil ile katılan bir grup öğrenci, İzmir Körfez Yarış Pisti’nde rakipleri ile yarıştı.


Maraşlı Öğrencilerin 'Uğur Böceği' İsimli Otomobili, TÜBİTAK'tan Ödül Aldı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Otomotiv Geliştirme Topluluğu öğrencilerin ‘elektromobil’ kategorisinde katıldığı yarışmada ‘Uğur Böceği’ isimli otomobile, yerleşik şarj biriminin performansı ve paketlenmesinin yanında yürür mekanik aksamlarının sağlıklı işlenmesi nedeniyle teknik tasarım ödülünü almaya hak kazandı. Ayrıca, Uğur Böceği isimli otomobil 86 üniversite takımı arasında genel sınıflandırmada Türkiye 6’ıncısı oldu.

Milli Gurur!

Öğrencilerin hak ettiği ödülün sevincini Rektörlük binası önünde kutlama töreni düzenlendi.

İlgili Makaleler

Maraşlı Öğrencilerin 'Uğur Böceği' İsimli Otomobili, TÜBİTAK'tan Ödül Aldı

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahit Güneş de aracın öğretim üyeleri danışmanlığında öğrenciler tarafından sadece üniversitenin bilimsel araştırma projeleri kapsamından aldığı,dışarıdan hiçbir şekilde sponsor desteği almadan otomobilin geliştirildiğini anlattı.

Ülke olarak otomobil üretme konusunda başarılı olacağımızı gösteren bu proje milli gururumuz olduğunu dile getirmemizin önemli olacağını düşündük. Bizler de Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi öğrencilerini kutlayarak, başarılarının devamını dileriz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu