Tiktok Takipçi Satın Al

Macbook Kullanıcıları “Flexgate” Problemine Dikkat!

Birkaç hafta öncesinde Apple iPad Pro modellerinde ortaya çıkan “bendgate” probleminden sonra Apple, şimdi de Macbook Pro modellerinde görülen “flexgate” sorunu ile karşı karşıya kaldı.

Problem iFixit çalışanları tarafından belirlendi ve dizüstü bilgisayarda kullanılan hatalı bileşenler yüzünden oluşuyor. Her ne kadar ismi “flexgate” olsa da bilgisayarlarda esneme ya da bükülme problemi yok. Flexgate ekranın kablo sisteminde kullanılan hatalı ürünlerden dolayı ortaya çıkıyor ve ekranın arka aydınlatması çalışmıyor. Sonuç olarak da zifiri karanlık bir ekranla karşı karşıya kalıyoruz.


Apple 2016 yılı ve sonrasında piyasaya sürdüğü Macbook modellerinin ekranlarında kullandığı yeni nesil ribbon kablo, eski versiyonla göre daha ince ve bu yüzden daha çabuk yıpranıyor. Flexgate’in asıl sebebi de sürekli açılıp kapanan ekran kapağının ribbon kabloları yıpratıp eskitmesi.

Macbook Kullanıcıları "Flexgate" Problemine Dikkat!

2016 öncesi Macbook modellerinin aksine artık ekranın bir parçası olarak tasarlanan ribbon kabloları değiştirmek maalesef eskisinden daha pahalıya mal olacak. Çünkü daha ince bir ekran üretmek için hantal ve çok yer kaplayan kablolardan kurtulan Apple, yeni ribbon kabloyu ekran sistemine entegre olarak tasarladı.

Dolayısıyla sadece kablo değiştirmek maalesef mümkün değil. İşin kötü tarafı ise bu yeni arıza Apple’ın garantisine dahil değil. Bakalım şirket bu fabrikasyon hatasını nasıl telafi edecek ilerleyen günlerde göreceğiz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu