Tiktok Takipçi Satın Al

m-TOD Uluslararası İşbirliklerini Arttırıyor

Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği m-TOD, Uluslararası GSM Birliği GSMA ile işbirliği alanında bir Mutabakat Zaptı imzaladı.

Dünya üzerinde 700’den fazla Mobil Operatörü ve global teknoloji şirketlerini üye olarak bünyesinde barındıran GSMA yönetiminde m-TOD Üyeleri Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone da aktif olarak yer alıyor. Dubai’de imzalanan Mutabakat Zaptı ile, mobil teknolojiler alanında her sene dünyanın en büyük organizasyonu olan Mobil Dünya Kongresi MWC’yi düzenleyen GSMA ile ortak etkinlikler, yayınlar, eğitim ve kamu kuruluşları ile çalışmalar alanlarında işbirliği yapılması öngörülüyor. Mutabakat Zaptını m-TOD adına Genel Sekreter Erhun BAŞ, GSMA adına ise Regülasyondan Sorumlu Global Başkan Yardımcısı John Giusti imzaladı.

m-TOD Hakkında


Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği (m-TOD), mobil iletişim sektörünün ortak problemlerinin çözümüne yönelik faaliyet alanları oluşturmak ve ortaya çıkan çözüm önerilerini hayata geçirmeyi hedefleyerek Mayıs 2017’de faaliyetlerine başladı. m-TOD, Türkiye’de ve uluslararası arenada; kamu, özel sektör, sivil toplum ve akademik paydaşları ile geliştireceği işbirlikleriyle, sektöre ilişkin tüm süreçlerde etkin bir rol üstlenmektedir. m-TOD, tüm paydaşları ile yoğun işbirliği içerisinde; vergi yükünün makul düzeylere indirilmesi, yerel yönetimlerle yaşanan sorunların 2023 hedeflerine ulaşmak üzere süratle giderilmesi, yatırım ortamının korunması ve Türkiye’nin teknolojik ilerlemesini hızlandırmak, devamlılığını sağlamak önceliğiyle, ulusal ve uluslararası platformlarda faaliyetlerini sürdürmektedir.

m-TOD Uluslararası İşbirliklerini Arttırıyor

GSMA Hakkında 

GSMA, dünya çapında mobil operatörlerden ve telekomla ilgili firmalardan oluşan uluslararası bir topluluktur. Amacı, GSM mobil sektörünün standardize edilmesi ve geliştirilmesidir. Kurum 1995 yılında kurulmuş olup, mobil operatörlerin çıkarlarını temsil eder. Cep telefonu ve cihaz üreticileri, yazılım şirketleri, ekipman sağlayıcıları ve internet şirketleri, yan sanayi sektörlerindeki kuruluşlar da dahil olmak üzere, 750’den fazla operatörü, mobil ve ekosistemde yer alan 350’den fazla şirketi biraraya getirmektedir. GSMA ayrıca, Barselona, Los Angeles ve Şanghay’da her yıl sektörde öncü MWC organizasyonlarının yanı sıra, Mobil 360 Serisi bölgesel konferanslar da düzenler.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu