Lotus'un Yeni Elektrikli Aracı Hızlı Şarj Özelliği! - TeknoDiot.com

Lotus’un Yeni Elektrikli Aracı Hızlı Şarj Özelliği!

Abone Ol 

Bir otomobilin tamamen yakıt ikmali için ne kadar sürer? Muhtemelen en fazla birkaç dakika. Ancak, bugünün şarj teknolojisi ile bile, bir otomobilin yakıt ikmali ile karşılaştırıldığında oldukça uzun süreceği elektrikli otomobillerde söylenemez, ancak Lotus bunu değiştirmeyi başarmış bulunmakta.

takipçi satın al
takipçi satın al

Lotus'un Yeni Elektrikli Aracı Hızlı Şarj Özelliği!

Şirket, kısa süre önce tamamen elektrikli bir araç olan Lotus Evija’yı tamamen şarj olması sadece 9 dakika sürecek. Bu, aracınızı gazla doldurmaktan daha uzun sürmesine rağmen, bugün sunulanlardan çok daha hızlı olduğu anlamına gelir. Ancak, bir mandal var ve bu 800kW’lik bir şarj cihazının kullanılmasını gerektirecek. Kötü haber, gerçek dünyada endüstrinin en güçlü şarj cihazının 350kW olması, yani% 100’e kadar şarj edilmesi yaklaşık 18 dakika sürecek. Otomobilin diğer özellikleri arasında 3 saniyenin altında 0-62 mil gidebiliyor. Lotus Evija’nın seri üretim modeli olarak planlanmadığı söyleniyor. Sadece 130 model yapılacak ve her arabanın bir çene düşüren maliyetinin yaklaşık 12 Milyon TL  olması bekleniyor. Otomobil üretiminin 2020 yılında başlaması bekleniyor.

Lotus'un Yeni Elektrikli Aracı Hızlı Şarj Özelliği!

Göz atın:   Yeni Sportif Hyundai Tucson N Line

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
teknodiot youtube
Oyuncu Ekipman İnceleme Videolarını Kaçırmayın!
Oyuncu Ekipman İnceleme
Videoları!
ABONE OL