Londra Heathrow Havaalanı'nda Bir Drone Algılama Sistemi Kuruldu - TeknoDiot.com

Londra Heathrow Havaalanı’nda Bir Drone Algılama Sistemi Kuruldu

Abone Ol 

Londra Heathrow Havaalanı’nda bir drone algılama sistemi kuruldu. Bu konuda Bloomberg kendi kaynaklarına referansla yazıyor.

takipçi satın al
takipçi satın al

Fransız şirketi Thales tarafından Heathrow Havaalanı için bir drone algılama sistemi geliştirildi. İşlemin tutarı ve şartları açıklanmamıştır.

Drone algılama ve izleme sisteminin neredeyse tüm teknik özellikleri sınıflandırılmıştır: sadece Aveillant’ın 5 km’ye kadar dronları tespit edebilen holografik radarının teknolojinin bir parçası olduğu bilinmektedir. Yeni Heathrow sistemi sadece dronları tanımlamakla kalmaz, aynı zamanda havaalanının kısıtlı alanını ihlal eden drone operatörünün yerini de bulur.

Heathrow’da daha önce bir İsrail drone kontrol sistemi kurulmuştu, bu da dronların sahiplerine karaya uyarı gönderdi.

2018’in sonunda, İngiltere’nin ikinci büyük havalimanı olan Gatwick, pistlerin üzerinde çemberlerin dolaşması nedeniyle üç gün boyunca çalışmadı . Sonuç olarak, İskoç ordusu İsrail’in insansız hava araçlarına karşı koruma sistemini havaalanına getirdi.

Londra Heathrow Havaalanı'nda Bir Drone Algılama Sistemi Kuruldu

Göz atın:   Dolandırıcılar Kimlik Avı Saldırıları İçin YouTube Ünlülerini Taklit Ediyor!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu