Tiktok Takipçi Satın Al

Londra Heathrow Havaalanı’nda Bir Drone Algılama Sistemi Kuruldu

Londra Heathrow Havaalanı’nda bir drone algılama sistemi kuruldu. Bu konuda Bloomberg kendi kaynaklarına referansla yazıyor.

Fransız şirketi Thales tarafından Heathrow Havaalanı için bir drone algılama sistemi geliştirildi. İşlemin tutarı ve şartları açıklanmamıştır.


Drone algılama ve izleme sisteminin neredeyse tüm teknik özellikleri sınıflandırılmıştır: sadece Aveillant’ın 5 km’ye kadar dronları tespit edebilen holografik radarının teknolojinin bir parçası olduğu bilinmektedir. Yeni Heathrow sistemi sadece dronları tanımlamakla kalmaz, aynı zamanda havaalanının kısıtlı alanını ihlal eden drone operatörünün yerini de bulur.

Heathrow’da daha önce bir İsrail drone kontrol sistemi kurulmuştu, bu da dronların sahiplerine karaya uyarı gönderdi.

2018’in sonunda, İngiltere’nin ikinci büyük havalimanı olan Gatwick, pistlerin üzerinde çemberlerin dolaşması nedeniyle üç gün boyunca çalışmadı . Sonuç olarak, İskoç ordusu İsrail’in insansız hava araçlarına karşı koruma sistemini havaalanına getirdi.

Londra Heathrow Havaalanı'nda Bir Drone Algılama Sistemi Kuruldu

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu