Tiktok Takipçi Satın Al

LoL Meta Şampiyonları Nedir?

Lol meta nedir? Hangi şampiyonlar metada bunları sizlere anlatıyoruz. LoL meta şampiyonları, oyunun mevcut versiyonunda en güçlü ve etkili olan şampiyonlardır. Bu şampiyonlar, genellikle profesyonel oyuncular tarafından sıkça tercih edilirler.

LoL Meta şampiyonları, oyunun yeni gelen güncellemeleri ile diğer şampiyonlara üstünlük kurabilen şampiyonlar anlamına gelmektedir.


Oyunda gelen güncelleme ile birlikte bazı şampiyonların oynanmasını artırmak amacı ile güçlendirmeler gelmektedir. Bu durumda da şampiyon metaya girmektedir. Bu şampiyonları oynayarak lig atlamak daha kolay bir hale gelir ve oyundan daha fazla keyif alırsınız.

Mobil Baba olarak League Of Legends oyununda şu anda güncel sürüm (11.7 sezon) ile birlikte meta olan şampiyonlarını aşağıda sizler için paylaştık.

Üst Koridor Meta Şampiyonları:

Üst koridorda şuan en fazla kazanma oranına sahip, güçlendirilmiş şampiyonlar arasında Yorick, Urgot, Garen, Nasus ve Mordekaiser yer almaktadır. Özellikle Yorick üst koridorda kazanma oranı şampiyonluk kümesinde bile %60 dolaylarında.

Orman Meta Şampiyonları:

Ormanda şuan en fazla kazanma oranına sahip, güçlendirilmiş LOL Meta şampiyonları arasında Mundo, Amumu, Nocturne, Hecarim ve Warwick yer almaktadır. Mundo tank yapısının yanı sıra verdiği hasarla en çok tercih edilen ormancılar arasında.

Orta Koridor Meta Şampiyonları:

Orta koridorda şuan en fazla kazanma oranına sahip, güçlendirilmiş şampiyonlar arasında Malzahar, Diana, Veigar, Yasuo ve Katarina yer almaktadır. Oyuncuların keyifle oynayacağı heroların çoğu %55 kazanma oranının üstünde yer alıyor.

LoL Meta Şampiyonları Nedir?

Alt Koridor Nişancı Rolü Meta Şampiyonları:

Alt koridorda nişancı rolünde şuan en fazla kazanma oranına sahip, güçlendirilmiş LOL Meta şampiyonları arasında Jinx, Jhin, Vayne, Tristana ve Caitlyn yer almaktadır. Nişancı rolünde oynarken en fazla keyif veren ve yetenek gerektiren herolar yer alıyor.

Alt Koridor Destek Rolü Meta Şampiyonları:

Alt koridorda destek rolünde şuan en fazla kazanma oranına sahip, güçlendirilmiş şampiyonlar arasında Swain, Brand, Morgana, Lulu ve Leona yer almaktadır.

LOL Yama Notları

LOL Yama Notları, yeni gelen güncelleme ile birlikte hangi şampiyonun, eşyanın, rünün, sihirdar büyüsünün özelliğinin değiştiğini açıklar. Oyuncular da bunları dikkate alarak yenilikleri takip eder ve oyundan daha fazla keyif alırlar. LOL yama notları, LOL clienti açtıktan sonra veya LOL internet sitesi üzerinden devamlı olarak takip edilebilir halde bulunur. Özellikle daha iyi kümelere erişmek istiyorsanız burada yer alan notları dikkate alarak şampiyon, eşya, rün ve sihirdar büyüsü seçimi yapmalısınız.

LoL Tier List’i hakkında bilgi verir misiniz?

Eldeki web arama sonuçlarına dayanarak LoL Tier List’i hakkında ayrıntılı bir yanıt sağlayabilirim. League of Legends oyuncuları için Tier List, her yama güncellemesinde oyun içi şampiyonların güç sıralamalarını belirleyen bir kaynaktır. Oyunun en son sürümü olan “Patch 13.20” için güncel Tier List’leri aşağıdaki kaynaklardan bulabilirsiniz:

  1. Senpai.gg, “LoL Tier List – Best Meta Champions & Picks (Patch 13.20)” başlıklı web sitesinde Tier List’i sunuyor.
  2. Mobalytics.gg, “LoL Tier List for All Roles: League Meta in Patch 13.20” başlıklı web sitesinde Tier List’i sunuyor ve özellikle düşük ELO oyuncuları için şampiyon seçimlerini öneriyor.
  3. Metasrc.com, “LoL Tier List, 13.20, Best Champions For All Roles” başlıklı web sitesinde, tüm rollerde oynanan şampiyonları sıralayan bir Tier List sunuyor.
  4. Blitz.gg, “LoL Tier List” başlıklı web sitesinde, kapsamlı bir Tier List sunuyor ve ayrıca win oranları, profesyonel yapılandırmalar ve daha fazlasını içeriyor.
  5. U.gg, “LoL Tier List for All Roles, Emerald + – Patch 13.20” başlıklı web sitesinde, en yeni yamalar için Tier List sunuyor ve veri bilimi yaklaşımını kullanıyor.

Bu kaynaklardan birini veya birkaçını kullanarak güncel Tier List’e ulaşabilir ve oyun içinde hangi şampiyonların güçlü olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu listeler oyun içi sıralamalarınıza göre şampiyon seçiminizde size yardımcı olabilir. Oyun içi deneyiminizi geliştirmek için bu kaynakları düzenli olarak kontrol etmek faydalı olabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu