LoL Meta Şampiyonları Nedir?

LoL Meta şampiyonları, oyunun yeni gelen güncellemeleri ile diğer şampiyonlara üstünlük kurabilen şampiyonlar anlamına gelmektedir.


Oyunda gelen güncelleme ile birlikte bazı şampiyonların oynanmasını artırmak amacı ile güçlendirmeler gelmektedir. Bu durumda da şampiyon metaya girmektedir. Bu şampiyonları oynayarak lig atlamak daha kolay bir hale gelir ve oyundan daha fazla keyif alırsınız.

Mobil Baba olarak League Of Legends oyununda şu anda güncel sürüm (11.7 sezon) ile birlikte meta olan şampiyonlarını aşağıda sizler için paylaştık.

Üst Koridor Meta Şampiyonları:

Üst koridorda şuan en fazla kazanma oranına sahip, güçlendirilmiş şampiyonlar arasında Yorick, Urgot, Garen, Nasus ve Mordekaiser yer almaktadır. Özellikle Yorick üst koridorda kazanma oranı şampiyonluk kümesinde bile %60 dolaylarında.

Orman Meta Şampiyonları:

Ormanda şuan en fazla kazanma oranına sahip, güçlendirilmiş LOL Meta şampiyonları arasında Mundo, Amumu, Nocturne, Hecarim ve Warwick yer almaktadır. Mundo tank yapısının yanı sıra verdiği hasarla en çok tercih edilen ormancılar arasında.

Orta Koridor Meta Şampiyonları:

Orta koridorda şuan en fazla kazanma oranına sahip, güçlendirilmiş şampiyonlar arasında Malzahar, Diana, Veigar, Yasuo ve Katarina yer almaktadır. Oyuncuların keyifle oynayacağı heroların çoğu %55 kazanma oranının üstünde yer alıyor.

LoL Meta Şampiyonları Nedir?

Alt Koridor Nişancı Rolü Meta Şampiyonları:

Alt koridorda nişancı rolünde şuan en fazla kazanma oranına sahip, güçlendirilmiş LOL Meta şampiyonları arasında Jinx, Jhin, Vayne, Tristana ve Caitlyn yer almaktadır. Nişancı rolünde oynarken en fazla keyif veren ve yetenek gerektiren herolar yer alıyor.

Alt Koridor Destek Rolü Meta Şampiyonları:

Alt koridorda destek rolünde şuan en fazla kazanma oranına sahip, güçlendirilmiş şampiyonlar arasında Swain, Brand, Morgana, Lulu ve Leona yer almaktadır.

LOL Yama Notları

LOL Yama Notları, yeni gelen güncelleme ile birlikte hangi şampiyonun, eşyanın, rünün, sihirdar büyüsünün özelliğinin değiştiğini açıklar. Oyuncular da bunları dikkate alarak yenilikleri takip eder ve oyundan daha fazla keyif alırlar. LOL yama notları, LOL clienti açtıktan sonra veya LOL internet sitesi üzerinden devamlı olarak takip edilebilir halde bulunur. Özellikle daha iyi kümelere erişmek istiyorsanız burada yer alan notları dikkate alarak şampiyon, eşya, rün ve sihirdar büyüsü seçimi yapmalısınız.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu