Tiktok Takipçi Satın Al

Logitech Minimalist Tasarıma Sahip Kablosuz MX Keys Mini’yi Tanıttı

Yeni Minimalist Kablosuz Klavye Logitech MX Keys Mini ile Verimliliği En Üst Seviyeye Çıkarın

Kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran ürün ve teknolojiler geliştiren Logitech, yeni ürünü MX Keys Mini’yi düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı.

Bu yıl itibarıyla Logitech Gelişmekte Olan Pazarlar Perakende Grup Başkanlığı görevine atanan Mustafa Uyar ile Logitech Türkiye Ülke Müdürlüğü görevini üstlenen Sinem Erdoğmuş Yavuz’un ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, Logitech Global Portfolyo ve Kategori Müdürü İdil Serez Burian, Logitech’in popüler MX Keys klavyesine kompakt bir alternatif olarak tasarlanan MX Keys Mini’yi yaptığı sunumda detaylıca anlattı.


Mustafa Uyar konuşmasında “Logitech olarak kendi etki alanımızda daha iyisini üretmek için çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz. 40’ıncı yaşına iddialı giren Logitech, kategori ve ürün çeşitliliğini geliştirmenin yanı sıra büyüme açısından da özel bir dönemden geçti, geçmeye devam ediyor. Son 8 yıldır arka arkaya büyüme gösteren Logitech, geçtiğimiz yıl da  %74 büyümeye imza atarak büyük bir sıçrama gerçekleştirdi.

Bu Klavye Efsane: MX Keys Mini

Logitech, popüler MX Keys klavyesine kompakt bir alternatif olarak tasarladığı MX Keys Mini ve MX Keys Mini for Mac’i duyurdu. Kullanıcılarının severek kullandığı MX Keys’in en iyi özelliklerini minimalist gövdesinde taşıyan MX Keys Mini, MX Keys’den farklı olarak sayısal tuş takımı (numpad) bulundurmaması ile dikkat çekiyor. Yaratıcılığı ve üretkenliği artıran ürünleriyle kullanıcıların farklı ortam ve mekanlarda rahatça çalışmasını sağlayan MX Keys Mini klavye, alandan tasarruf sağlıyor.

Profesyonel kullanıcıların hayatını kolaylaştıran ürün ve teknolojiler geliştirerek üretkenlik potansiyellerini en yüksek seviyede ortaya çıkarmalarına katkı sağlamayı amaçladıklarını belirten Logitech Türkiye ve Orta Asya Bölgesi Pazarlama Müdürü Birol Sülük, “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça sevilen bir kablosuz klavye olan MX Keys’in kompakt versiyonu olan MX Keys Mini, kullanıcılardan gelen isteklerin bir sonucu olarak tasarlandı. MX Keys Mini, çalışma alanının kontrolünü yeniden kazanmayı, daha çok ihtiyaç duyulan özellikleri daha küçük bir alanda verimli bir şekilde kullanmayı sağlıyor. Daha üretken olabilmek ve daha uzun süreler rahatça çalışabilmeyi mümkün kılıyor.” dedi

Perfect Stroke teknolojisine sahip MX Keys Mini, MX Keys Klavye’de olduğu gibi düşük profilli yapısı ve içbükey tuşlar ile en iyi dokunsal yazma deneyimini sunuyor. İyi bir yazma deneyimi sunması dışında akıllı ışıklandırmayla donatılmış arka aydınlatması da bir diğer ortak özellik. Klavye, kullanıcının ellerini algılıyor ve ortam aydınlatma durumuna bağlı olarak aydınlatmasını otomatik olarak ayarlıyor.

Logitech Minimalist Tasarıma Sahip Kablosuz MX Keys Mini’yi Tanıttı

Minimalist boyutu sayesinde tuşlara uzanmaya gerek kalmadan daha iyi bir beden duruşunu destekliyor. Silindirik tuşları, ihtiyaç duyulmayan ekstra tuşlarla alanı kısıtlamada her tuşu, komutu ve kısayolu kolayca kullanılmasına yardımcı oluyor. Artırılmış tuş dengesi ise sesi azaltıyor ve yanıt verme oranını artırıyor; böylece her tuş vuruşunu hissediliyor ama duyulmuyor. İhtiyaç duyulan tüm tuşları kompakt bir düzende sunuyor, böylece verimli ve konforlu bir şekilde çalışabilme imkânı sağlıyor.

Logitech Options aracılığıyla sunulan kişiselleştirme seçeneklerini kullanırken çalışma deneyimini en üst düzeye çıkaran MX Keys Mini üç yeni işleve sahip. Logitech, MX Keys Mini’nin işlev tuşlarının en üst satırına, mesajlara biraz renk katmaya yardımcı olacak özel bir emoji tuşu, sesli bir dikte tuşu ve mikrofon açma kapama tuşu ekledi.

MX Keys Mini Neler Sunuyor?

USB-C hızlı şarj imkanı sunan MX Keys Mini, Bluetooth Düşük Enerji teknolojisi ile üç kablosuz cihaza kolayca bağlanır ve Windows, Chrome, Linux ve Android, macOS, iOS, iPadOS, Bluetooth ve Logi Bolt USB alıcı ile tam uyumlu çalışır.MX Keys Mini for Mac ise macOS, iOS ve iPadOS ile uyumludur. Açık gri, pembe ve grafit olmak üzere üç renk seçeneği bulunan MX Keys Mini Klavye, ayrı alınabilen ama birlikte çok daha iyi olduğu Master Serisi mouse’ları ile masaüstü için mükemmel bir çözüm sağlıyor.

Logitech, tüketici elektroniği endüstrisinde sürdürülebilirliği olumlu yönde etkileme azmine sahip olmakla birlikte çevresel ve sosyal sürdürülebilirliğe katkı sağlamak adına proaktif yenilikçi bir yaklaşım benimsiyor. Sürdürülebilir tasarım yaklaşımıyla, hammaddelerin tedarik edildiği andan kullanım ömrünün sonuna kadar çevresel ve sosyal etkileri göz önünde bulunduran Logitech bu nedenle MX Keys Mini’nin plastik parçalarının bir kısmı (grafit renkli ürünlerin %30’u ve açık gri ve pembe renkli ürünlerin de %12’si) geri dönüştürülmüş (PCR) plastikten üretti.

Logitech’in PCR programı, markanın sürdürülebilir tasarım taahhüdünü ve malzemelere ikinci bir hayat vermek için inovatif çözümler üretme yeteneğini göstererek teknoloji sektörünün karbon etkisini azaltmaya yardımcı oluyor. 2021’in sonunda, Logitech’in mevcut kişisel çalışma alanı mouse ve klavye serisinin yarısı, bir miktar PCR plastiği içerecek ve yeni ürünlerde PCR plastiği kullanacak. MX Keys Mini’nin kağıt ambalajı da ayrıca Logitech’in dünya ormanlarının sorumlu yönetimini destekleme taahhüdünü yansıtan FSC(R) sertifikalı ormanlardan tedarik ediliyor.

Logitech Minimalist Tasarıma Sahip Kablosuz MX Keys Mini’yi Tanıttı

MX Keys Mini Özellikleri

 • Akıcı Yazma Deneyimi: Her tuşu, komutu ve kısayolu parmaklarınızın ucuna taşıyan klavyenin artırılmış tuş dengesi sesi azaltır. Böylece her tuş vuruşu hissedilir ama duyulmaz.
 • Daha Akıllı Tuşlar: Çalışma şeklinizi dönüştürün ve üç yeni tuşla tanışın: özel bir emoji tuşu, sesli bir dikte tuşu ve mikrofon açma kapama tuşu.
 • Rahat Tutuş: Minimalist form faktörü; daha az uzanma, daha fazla rahatlık ve daha iyi bir ergonomi için omuzlarınızı hizalar ve mouse’u klavyenize daha da yaklaştırmanıza olanak sağlar.
 • Zarif Renkler: Pembe, açık gri ve grafit olmak üzere üç renk seçeneği bulunur ve çalışma alanınızı aydınlatır.
 • Arkadan Aydınlatmalı Tuşlar: Arkadan aydınlatmalı tuşlardaki yakınlık sensörleri ellerinizi algılar ve parmaklarınız yaklaştığı anda klavyenin aydınlanmasını sağlar. Bulunduğunuz ortamın aydınlatma koşullarına göre otomatik olarak ayarlanır.
 • Güç Tasarrufu: Arka plan aydınlatma parlaklığını ayarlayan ortam ışığı sensörleri otomatik olarak ortama uyum sağlar ve klavyeden uzaklaşıldığında kapanır. Bu durum uzun pil ömrü sağlar.
 • USB-C ile Şarj Edilebilir: Tam şarj 10 gün veya arka plan ışığı kapalıyken 5 aya kadar dayanır.
 • Sürdürülebilirlik: MX Keys Mini’nin plastik parçalarının bir kısmı geri dönüştürülmüş (PCR) plastikten üretildi.

Boyutlar

 • Yükseklik: 131,95 mm
 • Genişlik: 295,99 mm
 • Derinlik: 20,97 mm
 • Yükseklik: 506,4 g

Bluetooth

 • Gerekli: Bluetooth Düşük Enerji
 • Windows 10 veya üzeri
 • macOS 10.15 veya üzeri
 • Chrome OS
 • Linux
 • iOS 13.4 veya üzeri
 • iPadOS 14 veya üzeri 
 • Android™ 5.0 veya üzeri 
 • Logi Bolt USB Alıcı ile uyumludur (dâhil değildir)

MX Keys Mini for Mac

Bluetooth

 • Gerekli: Bluetooth Düşük Enerji
 • macOS 10.15 veya üzeri
 • iOS 13.4 veya üzeri 
 • iPadOS 14 veya üzeri 
 • Logi Bolt USB Alıcı ile uyumludur (dâhil değildir)

Garanti Bilgileri

 • 2 yıl sınırlı donanım garantisi

Logitech Türkiye olarak amacımız, Sinem Erdoğmuş Yavuz yönetiminde, alanında uzman ekibimizle birlikte globaldeki büyümeye destek olmak, Türkiye’nin bölgede parmakla gösterilen bir ülke olmasını sürdürmek ve daha da büyük başarılara imza atmak.” dedi. 

Geçtiğimiz Eylül ayında Logitech Ülke Müdürlüğü görevini Mustafa Uyar’dan devralan Sinem Erdoğmuş Yavuz da, Logitech Türkiye’nin bugüne kadar geldiği başarılı seviyeyi daha ileri taşımayı ve markayı daha da büyütmeyi arzu ettiğini aktardı. 

Logitech Minimalist Tasarıma Sahip Kablosuz MX Keys Mini’yi Tanıttı

MX Keys Mini’yi gerçekleştirdiği sunumla tanıtan ve yeni ürünle ilgili soruları cevaplayan Logitech Global Portfolyo ve Kategori Müdürü İdil Serez Burian, “MX Ailesi, Logitech’in en büyük kategorisi olan ‘C&P – Üretkenlik ve Yaratıcılık” kategorisinin altında yer alan, daha profesyonel kullanıcıları hedefleyen ürün grubunu içeriyor. MX Ailesi ile her zaman kullanıcıların tutkuyla çalışıp yeni fikirler üretmelerine yardımcı olmayı ve onların performanslarını en üst düzeye çıkarmayı hedefledik.

Dünyada tek tip kullanıcı bulunmuyor; her kullanıcının farklı istek ve ihtiyaçları var. Bizim amacımız da bu istekler doğrultusunda ürünlerimizi gelişirmek. Dünyanın farklı ülkelerinde olduğu gibi, Türkiye’de de çok sevilen MX Keys’in Türkçe versiyonunu lanse ettiğimizde çok sayıda kullanıcıdan pozitif geri bildirimler almıştık. Bu doğrultuda, bu kez Türkiye’deki kullanıcılarımızı hiç bekletmeden MX Keys Mini’yi Türkçe tuş dizilimi ile lanse etmek istedik. Kullanıcıların ihtiyaçlarını dinledik, bunun sonucunda da alandan tasarruf sağlayan ve sayısal tuş takımı barındırmayan bir klavyeyi tercih ettiklerini gözlemledik.

MX Keys Mini’yi bu istekler doğrultusunda minimalist bir ürün olarak tasarladık. Kullanıcıların değişen çalışma şekillerine göre de yeni tuşlar ekledik. Kullanıcılarımızın duygularını da dikkate alarak daha rahat iletişim kurabilmeleri için emoji tuşunu, online toplantılarında rahatça sesi açıp kapatabilmeleri için mikrofon açma kapama tuşunu ve hayatı kolaylaştırıp zamandan büyük tasarruf sağlayan sesli dikte tuşunu ekledik.” dedi. 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu