Tiktok Takipçi Satın Al

Kullanıcıya Her Şeyi Sunan Kulaklık: Logitech G635 İnceleme

Bu inceleme videomuzun konuğu Logitech G635 oyuncu kulaklığı. Kutumuz klasikleşmiş Logitech G ürünlerinde de gördüğümüz tasarımla geliyor.

Sol tarafta G635 ibaresi ve orta kısımda da ürünün taa kendisi mevcut. Ve dikkat çeken bilgilendirme metinleri de kutu üzerinde yer alıyor.


Kutuyu açtığımız zaman ise Logitech G635’i bir poşet paket içerisinden çıkarıyoruz. Ek olarak bir adet Logitech G logosunun yapışkanı, 2.8 metrelik örgü tasarımlı USB kablomuz, hiç bir zaman okumadığımız kullanım kılavuzu kutudan çıkıyor.

Ayrıca birde telefona bağlamak için 3.5mmlik jack dönüştürücü çıkıyor ancak bizim elimizdeki test ürünü olduğu bizim kutumuzdan çıkmadı. Bu kablo da 1.5 metre uzunluğunda olduğunu da söyleyelim. Bu kablolardan da anladığımız üzere Logitech G635 modelini tüm platformlarda kullanmamız mümkün kılınmış.

Kullanıcıya Her Şeyi Sunan Kulaklık: Logitech G635 İnceleme

Tasarımsal olarak dikkat çekici

Logitech G635 modeli markanın orta-üst segment seviyesinde konumlandırdığı bir oyuncu kulaklığı. Zaten bunu fiyattından da anlayabilirsiniz. Kulaklığı ilk elimize aldığımız zaman sert plastik malzeme kullanılmış durumda.

Kafa ayarı yaptığımız kısım ise metal malzemeden üretilmiş. Logitech G635, kullanıcısına belirli bir seviyede esneklik sunuyor. Hem görüntüsü ile hemde fazlaca sunduğu fonksiyonel özelliklerle kullanıcısının kalbini çalıyor.

Kulak çevrenizi sıkı bir biçimde sarıyor olması ise dış seslerden de rahatsız olmuyorsunuz. 344 gram ağırlığındaki G635, seviyesindeki kulaklıklara nazaran bir tık daha ağır olduğu söyleyebiliriz. Zaten bu ağırlığı kafanızdayken de hisedebiliyorsunuz. Bu durum kişiden kişiye değişebilir ancak uzun oyun serüvenlerinizde biraz zorluk yaratabilir.

Kullanıcıya Her Şeyi Sunan Kulaklık: Logitech G635 İnceleme

Üst segmentlerde gördüğümüz, diğer özellik ise Logitech G635’i boynunuza asmak isterseniz 90 derece ile dönebilen kulak başlıkları ile rahatlıkla boynunuza asabiliyorsunuz. Sol kulağın arkasına denk gelecek bir şekilde yerleştirilmiş atanabilir tuşlar mevcut. Bu arada kulaklığın parlak kısımları ise parmak izi tutmakta.

En üst kısımda kulaklığınızı hangi platformda kullanacaksanız ona göre bir ayar tuşu yer alıyor. ek olarak atanabilir makro tuşları da altında yer alıyor. Onun hemen altında ise mikrofonu açmak ve kapatmak için ayrı bir tuş ve en sonunda da ses seviyesini ayarlayabileceğiniz scroll tuşu bulunuyor.

Her platformda kullanım kolaylığı

En alt kısımda da mikro USB ve jack girişine yer verilmiş durumda. Yine sol kısımda kulaklığa güzelce gizlenmiş mikrofonumuz mevcut. Mikrofonu küçük bir parmak hareketi ile açabiliyorsunuz. Mikrofon açıldıktan sonra ucundan çekip esnek yapılı olarak ağzınıza göre ayarlamak pek hala mümkün. Mikrofonun açık mı kapalı mı olduğuna ise üzerindeki led ışıktan anlayabiliyorsunuz. Diğer rakiplerine göre mikrofon konumlandırılması güzel bir hamle olduğunu söyleyebilirim.

Gelin şimdi Logitech G635 mikrofonu ile yaptığım ses kaydını dinleyelim. Dinlediğiniz gibi ses sert ve keskin olarak aktarılmakta. Kulaklıkta PRO-G 50  mm’lik ses sürücüleri kullanılmış durumda ve bu sürücüler sayesinde 93 Desibel ses hassasiyetine sahip. Ayrıca DTS Headphone:X 2.0 teknolojisi ve 7.1 sanal ses teknolojisiyle beraber geliyor. Kulaklıkta sesin şiddetinden çok daha ses derinliğine ve netliğine önem verilmiş olduğunu kullanırken hissetmek pek hala mümkün.

Kullanıcıya Her Şeyi Sunan Kulaklık: Logitech G635 İnceleme

Bu özellikleri sağlayan sürücüler elbette oyunda da çok işinize yarıyor. En ince sesleri dahi duyabiliyor olmanız avantajlardan birkaçı. Oyunda rakiplerinizin ayak seslerini, açık dünya oyunlarında havadaki uçak ve kuş seslerini veya da deniz sularının seslerini net bir şekilde duyuyorsunuz. Bunu ise sanal 7.1 ses teknolojisi ile birlikte birleştirildiği zaman ise rakiplerinizden bir sıfır önde başlıyorsunuz.

Logitech G HUB yazılımı sayesinde kişileştirme özelliği

Oyunların yanı sıra eğer müzik dinlemeyi seven bir kullanıcı olarak da kullanmanız çok mümkün. Müzik konusunda da tatmin edici bir sonuç sunmaktadır. Logitech G635 ayrıca Lighsync RGB teknolojisini içerisinde barındırıyor ve 16.8 milyon renk seçeneğini kullanıcısına sunabiliyor. RGB aydınlatma ayarlarını ise Logitech’in geliştirdiği Logitech G HUB yazılımı üzerinden yapabiliyorsunuz. Yazılımda kulaklık üzerinde bulunan şerit ledlerin, Logitech logosunun hangi renk ve hangi modlarla birlikte yanacağını ayarlamanız mümkün kılınmış durumda. Ayrıca Logitech G HUB yazılımında makro ve tuş atamaları da yapabiliyorsunuz. Görsel kişileştirmelerin yanı sıra bu yazılımda müzik dinleyicileri için ekolayzer ayarlarını da yapabiliyorsunuz.

Sonuç olarak  Logitech G635 modeli kullanırken beni memnun ettiğini söyleyebilirim, ses kalitesi, RGB aydınlatması, mikrofonu ve tasarımı ile alınabilecek kullaklıklar listesine eklenebilir.  Logitech G635 orta üst seviye diyebileceğimiz bir oyuncu kulaklığı.

Kullanıcıya Her Şeyi Sunan Kulaklık: Logitech G635 İnceleme

Kullanıcısına bekleneni verdiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Tabii ki  Logitech G635 ülkemiz standartlarına oranla pahalı bir oyuncu kulaklığı. Ancak parasının karşılığını verebilecek kalitede olduğunu söyleyebilirim. Açıkladığımız özelliklerle kafanızdaki kulaklık modeli ile uyuşuyorsa tercih edilebilir bir kulaklık diyebiliriz.

Kendim uzun kullanım deneyimimde özellikle ses kalitesinden memnun kaldığımı söyleyebilirim ancak baş desteği biraz daha rahat olabilirdi. Logitech G635 güncel fiyatı ise 1200 TL civarında olduğunu söyleyelim.

Kullanıcıya Her Şeyi Sunan Kulaklık: Logitech G635 İnceleme

Kullanıcıya Her Şeyi Sunan Kulaklık: Logitech G635 İnceleme Kullanıcıya Her Şeyi Sunan Kulaklık: Logitech G635 İnceleme

Kullanıcıya Her Şeyi Sunan Kulaklık: Logitech G635 İnceleme Kullanıcıya Her Şeyi Sunan Kulaklık: Logitech G635 İnceleme

Kullanıcıya Her Şeyi Sunan Kulaklık: Logitech G635 İnceleme Kullanıcıya Her Şeyi Sunan Kulaklık: Logitech G635 İnceleme Kullanıcıya Her Şeyi Sunan Kulaklık: Logitech G635 İnceleme Kullanıcıya Her Şeyi Sunan Kulaklık: Logitech G635 İnceleme

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu