Leonardo Di Caprio’dan Amazon Ormanları İçin Mükkemmel Bağış!

Çevreci olarak bilinen ünlü aktör Leonardo DiCaprio, bir haftadan uzun süredir söndürülemeyen Amazon yangını için bağışta bulundu.

Oscar’lı oyuncu Leonardo DiCaprio ve kurucu ortağı olduğu çevre destek örgütü Earth Alliance, Amazon Ormanları’nda büyüyen yangının durdurulması için harcanan çabalara 5 milyon dolarlık destekte bulundu.

DiCaprio, milyarder arkadaşları Laurene Powell Jobs ve Brian Sheth’i de ve hayranlarını da destek olmaları için çağırdı.

View this post on Instagram

#Regram #RG @earthalliance #EarthAlliance, launched in July by @LeonardoDiCaprio, Laurene Powell Jobs, and Brian Sheth, has formed an emergency Amazon Forest Fund with a commitment of $5 million dollars to focus critical resources for indigenous communities and other local partners working to protect the life-sustaining biodiversity of the Amazon against the surge of fires currently burning across the region. Join Us. 100 percent of your donation will go to partners who are working on the ground to protect the Amazon. Earth Alliance is committed to helping protect the natural world. We are deeply concerned about the ongoing crisis in the Amazon, which highlights the delicate balance of climate, biodiversity, and the wellbeing of indigenous peoples. To learn more or to donate, please visit ealliance.org/amazonfund (see link in bio) Photos: @chamiltonjames, @danielbeltraphoto 2017

A post shared by Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio) on

Instagram paylaşımında, “Dünya’nın akciğerleri yanıyor. Bir haftadan uzun süredir yanan Brezilya Amazonu, 1 milyon yerli halkı ve 3 milyon canlı türünü barındırıyor” diyen ünlü aktör, “Amazon olmadan Dünya’nın ısısını koruyamayız. Amazon’un dualarımızdan daha fazlasına ihtiyacı var” ifadesini kullanarak herkesin bağışta bulunmasına çağrı yaptı.

DiCaprio ayrıca, “Seçim zamanı gelince iklim krizinin aciliyetini anlayan ve etkili eyleme geçmeyi vaat eden liderlere oyunuzu verin” dedi.

Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu