bayigram.com

Leona CT

Bu makalemizde size League of Legends Leona karakterinin CT'larını sizlere listeliyoruz. Leona ct, ct leona, lol leona ct...

Leona CT karakterleri nedir? Rakkor savaşçıları için savaş her şey demektir. Targon Dağı’nın yüksek eteklerinde hayatlarını sürdüren Rakkorlular, Targon Dağı’nın en tepesini daha özel ve daha yetenekli Rakkorlular için ayrıldığına inanırlar.


Kendilerini güneşe adayan ve savaşçı kimliklerinden vazgeçen üyelerden oluşan Solari adlı grup için Targon Dağı’nın zirvesi çok önemlidir.

Efsanelerde geçenlere göre Solari’yi güneşi kontrol edebilen ve savaşın en sıcak anında güneşin saf parıltısını ve yakıcı gücünü düşmanların üzerine yağdıran bir savaşçı kurmuştu. Targon Dağı’nın zirvesini ise güneşi kontrol edecek ve kendini güneşe adayacak yer olarak bilirler. Yıllar boyunca bu efsaneyi gelenek haline getiren Solari topluluğu, halen bu geleneği devam ettirmektedirler.

Leona, diğer Rakkorlu savaşçılar gibi güçlü ve dayanıklı yetiştirilmişti. Fakat diğer Rakkorlular gibi içinde öldürme arzusundan çok savunma ve koruma gibi değerler yatıyordu. Bu özelliğinin yol açtığı, Kor Ayinini reddetmesiyle idama maruz bırakıldı. Son saniyelerini yaşadığı sırada idam gerçekleşirken güneş tüm kudretini gözler önüne serip parıldayarak Targon Dağı’nı ışığı ile kör etti. Işık azaldığında ise Leona sağlam ve ayakta dururken, Leona’yı idama mahkûm edenler yerdeydi. Bu büyük olay ardından Leona, Solari altın zırhını giydi. Leona LOL dünyasının güçlü kadın savaşçılarındandır.

İlgili Makaleler

Leona CT Karakterleri

  • Alistar
  • Janna
  • Lulu
  • Morgana
  • Thresh

Leona CT

Leona Yetenekleri

  • Güneş Işığı (P): Hasar veren büyüler Leona’nın hedefini Güneş ışığı ile etkiler. Bu etki 3,5 saniye sürmektedir. Leona’nın dostu olan şampiyonlar bu hedeflere saldırdıkça Güneş ışığı daha fazla büyü hasarı vermektedir.
  • Ufuk Kılıcı (E): Belirlenen doğrultudaki rakipleri büyü hasarı verir ve bununla beraber darbe alan en son rakip 0.5 saniyeliğine hareketsiz kalarak Leona’nın saldırması için fırsat yaratır.
  • Güneş Patlaması (R): Güneş ışınlarını kullanarak büyük bir büyü hasarı verir ve saldırı altındaki düşmanlar 1,5 saniye boyunca %80 yavaşlar. Saldırının merkezindeki oyuncular ise direkt sersemler.
  • Şafak Kalkanı (Q): Bu yetenekten sonraki Leona’nın normal saldırısı rakibe fazladan büyü hasarı verir ve rakibi sersemletir.
  • Tutulma (W): Ek büyü direnci ve ek koruma alarak 3 saniye boyunca saldırılara dayanaklılık kazanır. Ardından Leona’nın saldırdığı rakipler büyü hasarı alır ve Leona tekrardan 3 saniyeliğine zırh ve büyü direnci etkisi kazanır.

Bu içeriğimizde League of Legends’in önemli karakterlerinden biri Kaisa yeteneklerine ve Kaisa CT listesine yakından baktık. Diğer güncel League of Legends haberlerini okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Leona CT

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu