Tiktok Takipçi Satın Al

Lenovo’nun Katlanabilir Akıllı Telefonu Sızdı

Lenovo, tuhaf görünümlü patentleriyle katlanabilir akıllı telefon segmentine girmeye hazır.

Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X, prototiplerini gerçeğe dönüştürdükten ve ürünler piyasaya hazır olduktan sonra duyuruldu. Oysa Lenovo patentleri, zar zor anlaşılan ikinci bir ekrana sahip katlanabilir bir telefon gösteriyor.


Lenovo katlanabilir telefonu, form faktörü söz konusu olduğunda Motorola’nın ünlü RAZR markasından ilham alıyor. Telefon, Sony Xperia 1’den daha uzun. Dik tasarımlı olması rakiplerinden ayrı bir farklılık göstergesi olduğu kesin.

Lenovo katlanabilir telefon patenti, Microsoft’dan gördüğümüz dinamik dayanak akrep kuyruk menteşesine benzeyen menteşeyi gösteriyor. Bu menteşe düz olarak katlanamadığında perde arasında bir boşluk bırakmakta. Ayrıca, katlanabilir Lenovo telefonu, cihazın ortasında değil, alt kısımda daha fazla ve farklı parçalarda da katlanabiliyor.

Lenovo'nun Katlanabilir Akıllı Telefonu Sızdı

Diğer katlanabilir akıllı telefon patentlerinde olduğu gibi, ekranlar hala düz bir şekilde katlanamadığından menteşede bir boşluk yaratıyor. Burada farklı olan, katlamanın cihazın ortasında değil, tabana yakın olması ve farklı parçalarda da katlanmasıdır.

Ekranın ana kısmı, bildirimler için küçük bir şerit veya tüm ekranın neredeyse üçte biri olan daha büyük bir ekran şeklinde görünmeye devam ediyor. Katlanabilir akıllı telefon aynı zamanda, telefon katlanırken veya telefonun yüzü aşağı bakarken kullanılabilecek ikinci bir küçük ekranla birlikte geliyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu