TeknoDiot.com
 
 
Image default
Anasayfa » Akıllı Telefon Haberleri » Lenovo’nun Katlanabilir Akıllı Telefonu Sızdı

Lenovo’nun Katlanabilir Akıllı Telefonu Sızdı


Lenovo, tuhaf görünümlü patentleriyle katlanabilir akıllı telefon segmentine girmeye hazır.

Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X, prototiplerini gerçeğe dönüştürdükten ve ürünler piyasaya hazır olduktan sonra duyuruldu. Oysa Lenovo patentleri, zar zor anlaşılan ikinci bir ekrana sahip katlanabilir bir telefon gösteriyor.

Lenovo katlanabilir telefonu, form faktörü söz konusu olduğunda Motorola’nın ünlü RAZR markasından ilham alıyor. Telefon, Sony Xperia 1’den daha uzun. Dik tasarımlı olması rakiplerinden ayrı bir farklılık göstergesi olduğu kesin.

Lenovo katlanabilir telefon patenti, Microsoft’dan gördüğümüz dinamik dayanak akrep kuyruk menteşesine benzeyen menteşeyi gösteriyor. Bu menteşe düz olarak katlanamadığında perde arasında bir boşluk bırakmakta. Ayrıca, katlanabilir Lenovo telefonu, cihazın ortasında değil, alt kısımda daha fazla ve farklı parçalarda da katlanabiliyor.

Lenovo'nun Katlanabilir Akıllı Telefonu Sızdı

Diğer katlanabilir akıllı telefon patentlerinde olduğu gibi, ekranlar hala düz bir şekilde katlanamadığından menteşede bir boşluk yaratıyor. Burada farklı olan, katlamanın cihazın ortasında değil, tabana yakın olması ve farklı parçalarda da katlanmasıdır.

Ekranın ana kısmı, bildirimler için küçük bir şerit veya tüm ekranın neredeyse üçte biri olan daha büyük bir ekran şeklinde görünmeye devam ediyor. Katlanabilir akıllı telefon aynı zamanda, telefon katlanırken veya telefonun yüzü aşağı bakarken kullanılabilecek ikinci bir küçük ekranla birlikte geliyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Samsung Galaxy S9 Plus Tanıtıldı! İşte Tüm Detayları!

Buğra Noyan

Huawei’nin Yeni Katlanabilir Telefonu Sızdırıldı

Buğra Noyan

Oppo Reno Ace Çıkış Tarihi Belli Oldu

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.