Tiktok Takipçi Satın Al

Lenovo ve NetApp Dijital Dönüşüm İçin İş Birliğini Duyurdu

Lenovo ve NetApp duyurdukları çok yönlü ortaklıkla, kullanıcıların bilişim teknolojileri altyapılarını modernleştirmelerine ve dijital dönüşümlerini hızlandırmalarına yardımcı olacak.

Dünyanın ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Lenovo, yeni bir iş ortaklığını daha duyurdu. Global bir Fortune 500 şirketi ve “Akıllı Dönüşüm” stratejisinin liderlerinden de olan Lenovo, bir diğer Fortune 500 şirketi ve hibrit bulut teknolojisinde veriler bazında otorite konumunda olan NetApp ile iş birliğine gidiyor. Bu ortaklık kullanıcıların bilişim teknolojilerini modernleştirmelerine ve dijital dönüşümlerini hızlandırmalarına yardımcı olacak. Çok yönlü ve global bir ortaklık kuran Lenovo ve NetApp, bu doğrultuda yenilikçi bir teknoloji ve basitleştirilmiş bir deneyim sunacak.


Lenovo ve NetApp, yüksek performanslı bilgisayar ve flaş depolama çözümleri alanlarındaki inovasyon liderleri olarak, dünya çapındaki tüm müşterilerinin, temel ağ yapısından bulut teknolojisine kadar bilişim teknolojisi mimarilerini modernleştirmelerini sağlayacak.

İki şirket, NetApp’in endüstri lideri olan tümü flaş nitelikli veri yönetimi çözümleri ile Lenovo’nun ödüllü “ThinkSystem” altyapısını bir araya getiren Lenovo markalı depolama ürünleri üzerinde çalışıyor, birlikte yeni ve en kapsamlı depolama ürün gamını gerçekleştirmek için büyük emek veriyor. Bu yeni ürünler, NetApp’in temel yazılım teknolojisini kullanacak. Yeni ürünler Lenovo’nun Gartner tarafından global teknoloji şirketleri arasında ilk 5’te listelenen dünya standartlarındaki tedarik zincirinden faydalanarak Lenovo tarafından üretilecek.

Bunlara ek olarak Lenovo ve NetApp, Çin’in özel gereksinimlerini ve farklı bulut teknolojilerinin oluşturduğu ekosisteminin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bir girişim de gerçekleştiriyor. Bu amaçla iki şirket yerelleştirilmiş ve yeniden uyarlanmış depolama ürünleri ve veri yönetimi çözümleri sunmak için Çin’de bir ortak girişim şirketi kuracak. Yeni girişimin yerel onayları beklediği ve 2019 baharında faaliyete başlayacağı belirtiliyor.

Lenovo ve NetApp Dijital Dönüşüm İçin İş Birliğini Duyurdu

Lenovo’nun Başkanı ve CEO’su Yang Yuanqing konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Lenovo, sürekli genişleyen bir dizi müşteri odaklı veri merkezi olanağı aracılığıyla yeni Akıllı Dönüşümü yönlendirmek için kararlı bir şekilde çalışıyor. Lenovo, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak ve veri merkezi sektöründeki en güçlü global iş ortaklıklarını sürdürmek için hem organik hem de inorganik büyüme elde etmeyi hedefliyor.”

NetApp CEO’su George Kurian düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “Günümüzün global ekonomisinde müşteriler, bilişim teknolojileri altyapıları için kendi dijital dönüşümlerini destekleyecek yeni yaklaşımlar talep ediyor; bu iş ortaklığı sayesinde Lenovo ve NetApp, günümüzün pazarında herhangi bir rakibi bulunmayan kapsamlı bir ürün, çözüm ve hizmet portföyü sunacaklar. Birbirlerini tamamlayan özelliklerimizi, müşteri odaklı inovasyonda birleştirerek Lenovo ve NetApp olarak müşterilerimizin daha hızlı başarı elde etmelerini sağlamak için yeni bir standart belirleyeceğiz.”

Lenovo Başkan Yardımcısı ve Lenovo Veri Merkezi Grubu Başkanı Kirk Skaugen ise ortaklık hakkında şöyle konuştu: “Lenovo ve NetApp, dünya çapındaki müşterilere daha önce eşi benzeri görülmemiş performans, değer ve seçenekler sunacak olan yeni nesil yüksek performanslı veri yönetimi çözümleri oluşturmak için eşsiz birer pozisyona sahip. Şu anda dünyanın en hızlı büyüyen sunucu şirketi olan Lenovo, müşterilerimizin dijital dönüşümü için dünyanın en güvenilir veri merkezi iş ortağı olma vizyonumuza bağlı kalmaya devam ediyor. Rakipsiz tedarik zinciri ve hizmet ağımız ve sürekli güçlenen küresel kanal iş ortağı ekosistemimiz sayesinde bu yeni depolama ve veri yönetimi çözümlerini 160’tan fazla ülkede bulunan şirketlere hemen tedarik edebileceğiz.”

Bu iş ortaklığından doğan ilk çözümler olan Lenovo ThinkSystem DE ve DM Serileri, dünya genelinde her noktadan hemen satın alınabilecek.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu