Tiktok Takipçi Satın Al

League of Legends’ın Yeni Şampiyonu Lillia Duyuruldu

Riot Games tarafından geliştirilen League of Legends için yeni bir şampiyon “Lillia” duyuruldu.

Herkesin düşlerini bildiğinizi hayal edin. Dünyayı, kendilerini ve diğerlerini nasıl gördüklerini avucunuzun içi gibi biliyorsunuz.


Şimdi de annenizin bir ağaç olduğunu, en iyi arkadaşının Ivern olduğunu ve tüm hayatınızı sihirli bir ormanda tek başınıza geçirdiğinizi hayal edin. Dış dünyayı yalnızca yabancıların ağaç ananızı hayatta tutan düşlerinde kısa süreliğine görebiliyorsunuz.

Sonra bir gün, düşler ortadan kayboluyor. Ağaç ananız hastalanıyor ve ormanınızda yabancılar beliriyor. Paniğe kapılıyorsunuz, onları uyutuyorsunuz ve bir de bakmışsınız ki düşler geri gelmiş! Ağaç ananız daha iyi hissediyor ve işin iyi yanı, biricik anneciğinizi beslemek için yabancıların düşlerini toplayabiliyorsunuz.

İyi bir geyik evlat bu durumda ne mi yapardı? (Ha evet, bu arada bir geyiksiniz. Nedenini sormayın.) Seke seke dünyayı dolaşarak insanları uyutup onların düşlerini toplardı tabii ki!

İlgili Makaleler

Lillia da böyle biri işte. Yani… tam olarak değil. Çok daha derin bir şampiyon aslında.

Kendisi utangaç, sakar ve mahcup biri. Ayrıca fedakâr ve diğerlerine yardım etmek istiyor ama ona ihtiyacı olanlara yaklaşmaktan korkuyor. Lillia geliştirme süreci boyunca dikkatlice bakmamız gereken nadir bir goncaydı. Ve bu süreç tamamlandıktan sonra açarak hiç beklemediğimiz bir çiçek haline geldi: Düşlerle arasında sağlam bir bağ olan, şu ana kadar tasarladığımız en cesur şampiyon.

Yeni Şampiyon: Lillia

League of Legends'ın Yeni Şampiyonu Lillia Duyuruldu

Kıdemli Hikâye Yazarı David “Interlocutioner” Slagle, “Lillia, düşlerle kendisi arasında bir yakınlık olduğunu hissediyor. Hatta onlara bayılıyor. Ama bunun arkasında anlamlı bir neden yatıyor,” açıklamasında bulunuyor. “Düşleri temsil ettikleri şeyden ötürü seviyor: İçlerinde muazzam bir sihir bulunan insanlarla dolu bir dünya. Fakat insanlar bu sihri unutuyor. Bunu saklıyorlar. Ve Lillia bu durumu gördüğünde yalnızca ağaç anasını kurtarmak değil, aynı zamanda insanların içlerindeki sihri bulmalarına da yardım etmek istiyor.”

Lillia, Ionia’daki sihirli bir ağacın düşü. Bu ağaç, düşleri çiçeklerinde topluyor ve bu çiçekler açtığında düşler sihre dönüşüp ağacın bulunduğu ormanı besliyor. Bir gece, ağacın kendisi bir düş görüyor. Fakat bu tomurcuk açmak yerine yere düşüyor ve büyüyerek Lillia’ya dönüşüyor.

Kısacası her şey düşlerle ilgili. Peki bu, LoL için ne anlama geliyor? Bir ormancı nasıl düş toplar? Ormancılar takım arkadaşlarının gözyaşları ve rakip kayıp sinyallerinden başka bir şey toplayabilir mi ki?

Şampiyon Tasarımcısı Dan “Riot Maxw3ll” Emmons, “Lillia’nın düşlerle ilgili bir şampiyon olduğuna karar verir vermez, yetenek setine bir uyku mekaniği ekledim,” diyor. “Bu, uzun zamandır onu oluşturan temel unsurlardan biriydi; çünkü uyku mekaniği olmadan bir düş geyiği tasarlayamazsınız. Fakat zamanla bir sürü değişikliğe gittik.

League of Legends’ın yeni şampiyonu Lillia duyuruldu

Bir noktada Lillia’nın uyutma mekaniği, isabet ettiği herkesi uyutan bir yetenek atışıydı. Başka bir tasarımda, duvarlarda çiçekler oluşturan ve bunların yakınında duracak kadar akıllı olan herkesi uyutan bir atıştı (Qiyana’nın ultisi gibi ). Bir de uyku tuzakları yerleştirebildiği bir deneme yaptık. Bu her ne kadar havalı olsa da oyuncuların Lillia’ya asla yaklaşmamasına yol açtı. Ekip sonunda yetenek setindeki her şeyden faydalanan bir toplu uyutma mekaniği üstünde karar kıldı.

Lillia’nın Ruh Çiçeği kostümü de çoban temasına sahip ama biraz farklı. Kafasında sıradan bir çiçek yerine iki boynuzunun arasına yerleşmiş bir sakura tomurcuğu var, bacağına iyi şans getirdiğine inanılan bir hanamusubi düğümü bağlı ve asası daha sıra dışı bir görünüme sahip.

Ancak düşler kişiliğinin büyük bir bölümünü oluşturmasaydı Lillia onların kraliçesi olamazdı. Görsellerinde düşlerin büyük bir rol oynadığı ortada. Ayrıca onları oyun içinde topluyor ve kendisi de bir düş. Tabii tüm bunlar tasarımının önemli bir unsuru olan sesleri dışarıda bırakıyor. Ve Lillia düşlerle ilgili ilk şampiyon olduğu için, Ses Tasarımcısı Darren “Riot DummerWitz” Lodwick’in sıfırdan başlaması gerekliydi.

League of Legends'ın Yeni Şampiyonu Lillia Duyuruldu

Lillia’nın pasifi, yeteneğini isabet ettirdiği her şeye düş tozu bulaştırıyor. Bu da ultisiyle rakiplerini uyutmasını sağıyor. Ha, bir de düş tozu zamanla rakibin azami canının belli bir yüzdesi kadar hasar veriyor. Bu mekanik de geliştirme sürecinde aşmamız gereken bazı zorluklara yol açtı.

Kalite Kontrol Mühendisi Mikky “Riot Koyuncu” Koyuncu, “Kalite kontrol testindeki oyuncularımız, ilk başta Lillia’nın pasifinin fazla güçlü olduğunu düşündü,” diyor. “Yüzdelik azami can hasarının canavarlara karşı bir sınırı yoktu. Dolayısıyla oyuncular hileyle Baron’u ortaya çıkararak 1. seviye Lillia’nın tek başına onu kesebildiğini kanıtladı. Daha sonra Gabriel adlı bir test oyuncusu, bu resmi çizdi ve onu bir süreliğine yükleme ekranı açılış görseli olarak kullandık. Hatta bu geçici görsel, diğerlerine kıyasla epey uzun bir süreliğine oyunda kaldı.”

Fakat Lillia’nın açılış görselinin son hali, onun gerçekten kim olduğuna dair bir sürü işaret ve ipucuyla dolu. O, düşlerin çobanı.

Lillia, Ionia’daki sihirli bir ağacın düşü. Bu ağaç, düşleri çiçeklerinde topluyor ve bu çiçekler açtığında düşler sihre dönüşüp ağacın bulunduğu ormanı besliyor. Bir gece, ağacın kendisi bir düş görüyor. Fakat bu tomurcuk açmak yerine yere düşüyor ve büyüyerek Lillia’ya dönüşüyor.

Pasif – Düş Dalı: Lillia’nın yetenekleri Düş Tozu uygulayarak bir süreliğine hedefin azami canının belli bir bölümüne eşdeğer büyü hasarı verir.

Q – Çiçek Açtıran: Lillia dalını havada sallayarak yakınındaki rakiplere büyü hasarı verir. Dairenin dış kısmında yer alan rakipler gerçek hasar alır. Saldırısı isabet ettiğinde, Lillia hareket hızı kazanır.

W – Dikkat Et! İik!: Lillia dalıyla yapacağı büyük vuruş için hazırlanır ve rakiplere büyü hasarı verir. Etki alanının merkezindeki rakipler daha fazla hasar alır.

E – Dönertohum: Lillia başının üstünden bir Dönertohum fırlatarak rakiplere büyü hasarı verir ve onları bir süreliğine yavaşlatır. Eğer Lillia’nın Dönertohum’u ıskalarsa, bir rakiple veya yüzey şekliyle çarpışana dek yuvarlanmaya devam eder.

R – Mışıl Mışıl: Lillia rakiplerini bir ninni etkisi altında bırakır ve Düş Tozu’ndan etkilenen hedefleri gitgide daha da yavaşlatarak bir süreliğine uyutur. Rakipler hasar alarak uyandığında fazladan büyü hasarı alır.

Kısacası her şey düşlerle ilgili. Peki bu, LoL için ne anlama geliyor? Bir ormancı nasıl düş toplar? Ormancılar takım arkadaşlarının gözyaşları ve rakip kayıp sinyallerinden başka bir şey toplayabilir mi ki? Lillia’nın 10.15 yaması ile birlikte oyuna katılacağını belirtelim. Son olarak yeni şampiyonumuz için yayınlanan tanıtım videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

League of Legends'ın Yeni Şampiyonu Lillia Duyuruldu

League of Legends'ın Yeni Şampiyonu Lillia Duyuruldu

League of Legends'ın Yeni Şampiyonu Lillia Duyuruldu

League of Legends'ın Yeni Şampiyonu Lillia Duyuruldu

League of Legends'ın Yeni Şampiyonu Lillia Duyuruldu League of Legends'ın Yeni Şampiyonu Lillia Duyuruldu League of Legends'ın Yeni Şampiyonu Lillia Duyuruldu League of Legends'ın Yeni Şampiyonu Lillia Duyuruldu League of Legends'ın Yeni Şampiyonu Lillia Duyuruldu League of Legends'ın Yeni Şampiyonu Lillia Duyuruldu League of Legends'ın Yeni Şampiyonu Lillia Duyuruldu League of Legends'ın Yeni Şampiyonu Lillia Duyuruldu

League of Legends'ın Yeni Şampiyonu Lillia Duyuruldu League of Legends'ın Yeni Şampiyonu Lillia Duyuruldu League of Legends'ın Yeni Şampiyonu Lillia Duyuruldu

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

  1. Mitolojide gecen yarı santor yarı peri yarı elf gibi olmuş. Zor beğenen biriyim o yüzden pek icime sinmedi. Ne bileyim riottan daha farklı şeyler beklerdim. Cocuksu rengarenk karakterler sıktı arrık daha savaşçı daha olgun adam gibi adam karakter bekliyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu