Tiktok Takipçi Satın Al

Laptop HDD’sini Masaüstüne Takmak

Bu makalede eski laptopundan çıkardığı 2.5 inç SATA HDD’yi yeni bir masaüstü bilgisayarına takma konusundaki sorularınızı cevaplıyoruz.

Eski laptopunuzdan çıkardığınız 2.5 inç SATA HDD’yi yeni bir bilgisayarına takmak istediğini istiyorsunuz. HDD’nin SATA girişli ve 2.5 inç olduğunu varsayıyoruz. 2.5 inç HDD’nin, masaüstü bilgisayarlarda genellikle 3.5 inç HDD’lerle aynı şekilde takılabiliyor. Ekstra bir işlem yapmanıza gerek yok. HDD’yi takarken normal HDD yuvalarından birisine sabitlemeniz yeterli olur. Bunun için harici bir kızak almanıza gerek yok. Burada dikkat etmeniz gereken konu HDD’nin bilgisayara takılması için bir SATA kablosu ve güç kablosu kullanılması gerekiyor.


Yeni taktığınız HDD’yi windows disk yöneticisinden veya format usbsinden sıfırlayarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Sıfırlamak istemiyorsanız bu hdd’in içinde windows kurulu olmaması gerekiyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu