KYK Yurtlarında Artık İnternet Sınırsız Değil! - TeknoDiot.com

KYK Yurtlarında Artık İnternet Sınırsız Değil!

Abone Ol 

Kredi Yurtları Kurumu (KYK) yurtlarında okul dönemi içerisinde kalan üniversite öğrencileri, geçen yıl sınırsız internet kullanımına sahiplerdi. Artık KYK yurtlarında sınırsız internet devri bitti! İşte yeni kota sistemi detayları.

2019-2020 dönemi itibaren, KYK yurtlarındaki Wi-Fi ağlarında kişi başına 16 GB internet kotası koyuldu. Öğrenciler bu kotayı bitirdiklerinde yurtlardaki Wi-Fi ağlarıyla internete erişemeyecekler.

Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında, üniversite öğrencileri kişi başı aylık 16 GB internet kotası uygulaması getirildi.

Son yıllarda tüm KYK yurtlarında sınırsız internet mevcuttu. Bu yıldan itibaren yurtlarda kota gelmiş oldu. Öğrenciler, yurtların kalabalık olduğu zamanlarda internetin yavaşlamasından yakınsalar da bir kota sınırlaması bulunmuyordu.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

KYK Yurtlarında Artık İnternet Sınırsız Değil!

Öğrenciler kişi başı aylık 16 GB kotaya sahip olacaklar. Öğrenciler, bu durumu KYK Wi-Fi sistemine kişisel bilgileriyle giriş yapınca fark etmiş oldular ve artık kotalı dönem başlamış durumda. Ayrıca halihazırda sınırsız olarak sunulan internet erişiminin neden kota ile sınırlandırıldığı konusunda da henüz net bir açıklama yapılmış değil.

Göz atın:   Dikkat Çeken Fiyatlandırmasıyla Yeni AMD Ryzen 3000XT İşlemcileri Duyuruldu

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu