Tiktok Takipçi Satın Al

Kripto Para Birimlerinin Durumu Gerçek Zamanlı Olarak Nasıl Takip Edilir?

Kripto para birimlerinden kazanç elde etmenin neredeyse tek yolu, anlık maliyet farklarını takip edip uygun bir strateji yürütmekten geçer.

Bu sebeple kripto piyasasından para kazanmak isteyen bir kişi çevrimiçi bir kripto takip sisteminden yararlanması zorunludur. Güncel fiyat teklifi olmadan eldeki birimlerin satılması ya da yenilerinin alınması mantıksız olacaktır. Gerçek fiyat bilgisi kripto piyasası için bir başlangıç noktasıdır.

İnternet üzerinden kripto piyasasını takip etmek


Kripto piyasasını canlı olarak izlemek için çeşitli özel hizmetler, uzantılar, sayfalar ve uygulamalar yapılmıştır. Tüm bu kaynakların kendilerine göre ek özellikleri bulunsa da hepsinin ana amacı dürüst bir şekilde anlık veri sağlamaktır. Söz konusu siteler tüm kripto para birimleri için işlem görür. Ayrıca Telegram gibi kanallarda yer alan botlar da canlı veri sağlayabilmektedir.

Canlı kripto izleyicileri her türlü elektronik para biriminin karşılaştırmasını sağlar. Çeşitli göstergeler ile anlık artış ve düşüşleri, günlük işlem hacimlerini, piyasa değerinin büyüklüğünü sembolize ederler. Çeşitli ek uygulama ve uzantılar ile “kripto alarm saatleri” telefon ve bilgisayarlarda, ilgili kripto birimleri hakkında uyarılarda bulunur. Böylece yatırım yapacak kişi anlık fırsatları çok daha kolay yakalayabilir.

Öte yandan bu konuda kabul görmüş ilk adım, 2009 yılında piyasaya çıkan Bitcoin oldu. Bitcoin herhangi bir merkez bankasına, devlete ve kuruma bağlı değildir. Bitcoin borsası üzerinden alım satımı yapılabilen kripto para biriminin günlük işlem hacmi ortalaması ise 25 milyar dolara yakın. İnternete erişimi olan herkes, Bitcoin cüzdanı üzerinden ödeme alabilir, gönderebilir.

Kripto Para Birimlerinin Durumu Gerçek Zamanlı Olarak Nasıl Takip Edilir?

Anlık kripto izleyicileri neden önemli?

Kripto para birimleri, normal para birimlerine kıyasla çok daha hızlı değer değiştirir. Örneğin dolara yatırım yapan bir kişi için bir gün değer ölçeği olacaksa kripto birimlerinde bu birkaç saate kadar düşebilir. Bu sebeple maliyetlerdeki kesin iniş çıkışların takip edilmesi gerekir. Bunu doğru yapan yatırımcılar alacakları birimi ucuza alırken yüksek fiyatlara satabilir.

Ayrıca bazı özel hesaplama araçları elde edilecek karın hesaplanmasını kolaylaştırır. Direkt birim göstergelerinden yararlanmak istemeyen kişiler, kripto birimini grafiklerden de izleyebilir. İzlenecek sitede saat, gün, hafta ve ay gibi zaman göstergeleri otomatik olarak güncellenir. Bazı nüanslar kaçırılmadığı taktirde kripto para piyasasının takibi kolaydır. Ayrıca kripto para piyasasındaki anlık değişimlerden gelecek hakkında çıkarımlar yapmak da bir noktada mümkündür.

Başta işlem hacmi ve piyasa hakimiyeti olmak üzere değerlerin ne sıklıkla düşüp yükseldiği gelecek düşüş ve yükselişler bakımından öngörüde bulunma aracıdır. Fakat bu öngörülerde bulunmak kolay değildir. Çünkü bir kripto biriminin değer farklılıkları madenci davranışları, aktif cüzdan verileri, hash oranları ve elektrik tüketim ücreti gibi birçok alt etmenle de ilişkilidir. Bu sebeple gelecek durumların tahmini derin bir teknik analiz gerektirir. Bir yatırımcının bunu yapabilmesi için bu anlamda teknik donanımı yüksek olmalıdır. Ancak bu donanımsa sahip olmayan kişiler, başarılı analistlerin analizlerinden yararlanabilmektedir.

Kripto para piyasası nelerden etkilenir?

Kripto piyasasının etkilendiği noktalar genel olarak yatırımcı faaliyetleri, arz ve talep oranları, pazar eğilimleri olarak ifade edilebilir. Takip edilecek araçta “gerçek zamanlı kripto oranları” işlem anındaki dijital varlıkların gerçek değeri hakkında bir fikir verirken, “zaman raporları” son 24 saat içindeki değer değişimlerini, piyasa değerini, günlük işlem hacmini, kripto para biriminde kaç tane kripto para olduğunu bildirir.

Tüm bunlar borsanın cirosunu gösterir. Kripto piyasası sayısız kullanıcının hareketlerinden etkilendiğinden verilerin sürekli yatırımcının yakınlarında olması gerekir. Bu sebeple pek çok kişi yer imi ve yukarıda bahsedilen kripto alarm saatlerinden yararlanır. Standart olarak tüm kaynaklardaki değer, filtreler ve temel ayarlar kullanılarak ABD doları cinsinden belirtilir. Ancak isteyen kişiler bunu Türk Lirası, Euro, Ruble gibi listelerde verilen para cinsleri ile değiştirebilir.

Kripto paralar listeden bulunabileceği gibi isim aratması yapılarak da bulunabilir. Belli bir derecelendirme seçeneğine tıklanarak tüm işlem sürelerinin grafiği ayrı ayrı çıkartılabilir.

Bunun için kripto para dünyasında yenilikçi bir deneyim sunma amacıyla yola çıkan Kucoin tercih edilebilir. Her ne kadar anlık fiyat performansı yatırım için önemli ve göz önünde bulundurulması gereken bir nokta olsa da tek başına yeterli değildir. Bazı durumlarda yanıltıcı olabilir. Kişiler yatırım yapmadan önce birimin dolaşımda olan, toplam ve maksimum arzıyla beraber aylık ve yıllık fiyat performansı, global işlem hacmi gibi faktörlerine de dikkat etmelidir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu