Tiktok Takipçi Satın Al

Korsan Oyun İndirmek Bilgisayara Zarar Verir mi?

Bugün son zamanlarda ekonomik sebeplerle korsan oyunlara yönelen takipçilerimiz için korsan oyun zararlı mı? sorusunu cevaplıyoruz.


Bilgisayar oyunları insanların hayatlarında çok büyük bir yere sahip olmayı başarmıştır. Özelliklede gelişen teknoloji ve imkanlar ile bilgisayar oyunları sahip oldukları bu önemi son derece hızlı bir şekilde arttırmaktadır. Ancak günümüzde bilgisayar oyunları oldukça yüksek fiyatlara oyunculara sunulmaktadır.

Bu durum aslında geliştirilen oyun teknolojisinin ve sunulan imkanların bir eseri olsa da birçok kullanıcı oyunlara fiyatlar yüzünden erişememektedir. Bu durumda da korsan oyunlara başvurulmaktadır. Ancak korsan oyunlar indirilirken kullanıcıların aklında birçok şüphe ortaya çıkmaktadır.

Bunlardan en büyüğü ise korsan oyunun bilgisayara vereceği zarardır. Korsan oyun indirmek bilgisayara zarar verir mi? Sorusunun cevabını her kullanıcı merak etmektedir. Ancak bu durum bazı farklılıklar göstermektedir.

Korsan Oyun İndirmek Bilgisayara Zarar Verir mi?

Korsan Oyunlar Zararlı Mı?

Korsan oyunlar bilgisayara indirilir ve kurulurken dikkat edilmesi gereken nokta oyunun içerisinde virüslerin bulunup bulunmadığıdır. Ancak ne yazık ki korsan oyunların taranması sırasında virüsler tespit edilemeyebilmektedir.

Tespit edilemeyen virüs dosyaları bilgisayar için farklı zararlar ve tehlikeler oluşturacaktır. Bu sebepten korsan oyun indirmek güvenilir olmadığı sürece zararlı olarak nitelendirilmelidir. Gelişen teknoloji ve sistemler ile ortaya çıkarılan virüs dosyaları son derece zor tespit edilebilir yapılardadır.

Korsan oyunlarında kullanıcılara sunulmasındaki amaçlardan bir tanesi bu zararlı yazılımların bilgisayara yerleştirilmesi olabilmektedir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak ve güveli bir şekilde oyunların keyfini çıkarmak için korsan oyunlar tercih edilmemelidir.

Korsan, bir çeşit işlemlerle üreticinin belirlemiş olduğu kural ve hakları ihlal ederek ürünü izinsiz kullanmaktır. Oyunlar genel olarak DRM koruması barındırıyor ve bu oyunları korsan şekilde oynanabilmesi için kırılması yani crack işleminin yapılması gerekiyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu