Koronavirüsün Yandaşları: "Korona Dolandırıcıları" - TeknoDiot.com

Koronavirüsün Yandaşları: “Korona Dolandırıcıları”

Abone Ol 

Son zamanlarda büyük bir sıkıntıya dönüşen korona virüsünün dolandırıcıları da piyasada dolaşıyor.

“Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının dikkatine Korona virüsünün yayılmaması için #evdekal  kampanyası başlatılmıştır.

Kampanya kapsamında bireylerin evde kaldığı gün boyunca günlük kişi başı 25 ₺ ödenecektir. Tüm hak ve bilgilendirmeleri görmek için lütfen linke tıklayınız. Gittiğiniz adreste adres, isim, soy isim ve banka bilgileri girmeniz yeterli olacaktır.”

Koronavirüs dolandırıcıları

Bu metin birçok WhatsApp gruplarında dolaşmakta ve maalesef bazı vatandaşlarımız bu tuzaklara düşmektedir. Bu metnin hemen altındaki linke tıklandığında ise kişilerin gizli verileri çalınmakta. Banka bilgileri ve adres bilgilerini alan dolandırıcılar ise bu bilgileri kullanmakta.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Bu link ve mesaj tamamen dolandırıcıların eseridir. Durum ortaya çıktığından beri ise bu dolandırıcılık metninin gittiği yerlere aynı şekilde şu bilgilendirme metni ulaşıyor. “Bu bir dolandırıcılık linkidir, sakın gelen linke tıklamayın ve istenilen bilgileri girmeyin.” Maalesef bu tip dolandırıcılar son zamanda bir hayli arttı ve her yerde karşılaşabiliyoruz. Size nereden geldiği belli olmayan mesajlara itibar etmeyiniz ve bilgilerinizi paylaşmayınız.

Göz atın:   Samsung, Galaxy A Serisinin İlk 5G Telefonu Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu