Koronavirüsün Yandaşları: “Korona Dolandırıcıları”

Son zamanlarda büyük bir sıkıntıya dönüşen korona virüsünün dolandırıcıları da piyasada dolaşıyor.

“Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının dikkatine Korona virüsünün yayılmaması için #evdekal  kampanyası başlatılmıştır.

Kampanya kapsamında bireylerin evde kaldığı gün boyunca günlük kişi başı 25 ₺ ödenecektir. Tüm hak ve bilgilendirmeleri görmek için lütfen linke tıklayınız. Gittiğiniz adreste adres, isim, soy isim ve banka bilgileri girmeniz yeterli olacaktır.”

Koronavirüs dolandırıcıları

Bu metin birçok WhatsApp gruplarında dolaşmakta ve maalesef bazı vatandaşlarımız bu tuzaklara düşmektedir. Bu metnin hemen altındaki linke tıklandığında ise kişilerin gizli verileri çalınmakta. Banka bilgileri ve adres bilgilerini alan dolandırıcılar ise bu bilgileri kullanmakta.

Bu link ve mesaj tamamen dolandırıcıların eseridir. Durum ortaya çıktığından beri ise bu dolandırıcılık metninin gittiği yerlere aynı şekilde şu bilgilendirme metni ulaşıyor. “Bu bir dolandırıcılık linkidir, sakın gelen linke tıklamayın ve istenilen bilgileri girmeyin.” Maalesef bu tip dolandırıcılar son zamanda bir hayli arttı ve her yerde karşılaşabiliyoruz. Size nereden geldiği belli olmayan mesajlara itibar etmeyiniz ve bilgilerinizi paylaşmayınız.

Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!