Tiktok Takipçi Satın Al

Koronavirüs Uyarı Uygulaması Bildirim Göndermeyi Unuttu!

Koronavirüs bulaşmış kişileri bilgilendirmesi beklenen uygulama, bildirim göndermedi. Bu, enfekte olan kişiyle yakın temas halinde olan İngiltere’den yüzlerce kullanıcı tarafından karşılaştı.


İngiltere ve Galler’deki yetkililer tarafından kullanılan koronavirüs bildirim uygulaması, yüzlerce vakada kullanıcıları enfekte kişilerle yakın temas halinde oldukları konusunda uyarmadı. Bu hata nedeniyle binlerce kişi iki hafta karantinada kalmaları gerektiği konusunda uyarılmadı.

Uygulama 24 Eylül’de başlatıldı ve o zamandan beri 19 milyon kez indirildi. Yakındaki telefonlarla “iletişim kuran” Bluetooth Düşük Enerji işlevini kullanan Google ve Apple sistemleri temelinde çalışır. Bir kişiye koronavirüs bulaştığında, uygulamada bir işaret koyması gerekir, ardından bu bilgiler kullanıcının yakınında bulunan herkese gönderilir. İngiltere başlangıçta kendi uygulamasını kullanmayı planladı, ancak daha sonra planlarını değiştirdi.

Birleşik Krallık yetkilileri tarafından açıklanan ilk başvuru, merkezi bir mimari kullanmaktı ve bu da gizlilik ihlalleri konusunda endişelere yol açtı. Uzmanlar, başvurunun gönüllü olmasına rağmen, yetkililerin verilerin tamamen anonim olmasını sağlayamayacaklarını belirtti. Devletin, uygulamanın diğer kullanıcılarıyla iletişim kurmaktan çok daha fazla bilgiye kaçınılmaz olarak erişim sağlayacağından eminler.

İlgili Makaleler

Bildirim Göndermedi!

Koronavirüs Uyarı Uygulaması Bildirim Göndermeyi Unuttu!

COVID-19 uygulamaları, elektronik gözetim tekniklerinin enfeksiyonun yayılmasını kontrol etmeye yardımcı olduğu Güney Kore ve Singapur deneyimlerinden esinlenmiştir. Yeni tip koronavirüsün bulaştığı çok sayıda insanıyla Çin’den sonra ilk ülkelerden biri haline gelen Güney Kore, ciddi karantina uygulamadan yaptı. COVID-19 salgınının ülke geneline yayılmasından yaklaşık 3 ay sonra, yetkililer her gün ülkede yalnızca 244 ölümle yalnızca bir avuç vaka bildirdi.

Daha önce, Birleşik Krallık yetkilileri, ankete katılan vatandaşların% 52’sinin akıllı telefonlarına koronavirüs bulaşmış kişilerin yaklaşımını kendilerine bildirecek bir uygulama yükleyeceğini keşfetti.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu