Tiktok Takipçi Satın Al

COVID-19 Salgını Sırasında Siber Suç Yüzde 400 Yükseldi

COVID-19’un patlak vermesi sırasında siber suçların sayısı yüzde 400 oranında arttı. Bu, Amerikan Suç Şikayetleri Bürosu’nun (IC3) verileriyle resmileşmiş bir durumdur.

Koronavirüs enfeksiyonunun dünyada patlak vermesinden önce, FBI birimi olan IC3, günde binden fazla hacker faaliyeti şikayeti almamıştır. Geçtiğimiz ay, dünya nüfusunun çoğunun koronavirüs enfeksiyonu salgını nedeniyle karantinaya alındığı zaman, hacker eylemleriyle ilgili günlük şikayetlerin sayısı 4 bine yükseldi.


Ancak, şikayetlerin çoğu ABD Sağlık Ajansı, DSÖ çalışanları ve bilgisayar korsanlarının ana kurbanları olan çeşitli sosyal hizmetlerden gelmektedir. Yayın, muhtemelen bilgisayar korsanlarının “koronavirüs hakkında gizli bilgiler” bulmaya çalıştıklarını belirtiyor.

Buna ek olarak, çok sayıda ofis çalışanı evden çalışmaya başladı, bu nedenle çeşitli anlık mesajlaşma ve çalışanların uzaktan iletişimi için hizmetlerin hackleri arttı. Aynı zamanda, IC3 raporu yürütülen kesin saldırı sayısını ve bunlardan kaynaklanan hasarı belirtmez.

COVID-19 Salgını Sırasında Siber Suç Yüzde 400 Yükseldi

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu