COVID-19 Salgını Sırasında Siber Suç Yüzde 400 Yükseldi - TeknoDiot.com

COVID-19 Salgını Sırasında Siber Suç Yüzde 400 Yükseldi

Abone Ol 

COVID-19’un patlak vermesi sırasında siber suçların sayısı yüzde 400 oranında arttı. Bu, Amerikan Suç Şikayetleri Bürosu’nun (IC3) verileriyle resmileşmiş bir durumdur.

takipçi satın al
takipçi satın al

Koronavirüs enfeksiyonunun dünyada patlak vermesinden önce, FBI birimi olan IC3, günde binden fazla hacker faaliyeti şikayeti almamıştır. Geçtiğimiz ay, dünya nüfusunun çoğunun koronavirüs enfeksiyonu salgını nedeniyle karantinaya alındığı zaman, hacker eylemleriyle ilgili günlük şikayetlerin sayısı 4 bine yükseldi.

Ancak, şikayetlerin çoğu ABD Sağlık Ajansı, DSÖ çalışanları ve bilgisayar korsanlarının ana kurbanları olan çeşitli sosyal hizmetlerden gelmektedir. Yayın, muhtemelen bilgisayar korsanlarının “koronavirüs hakkında gizli bilgiler” bulmaya çalıştıklarını belirtiyor.

Buna ek olarak, çok sayıda ofis çalışanı evden çalışmaya başladı, bu nedenle çeşitli anlık mesajlaşma ve çalışanların uzaktan iletişimi için hizmetlerin hackleri arttı. Aynı zamanda, IC3 raporu yürütülen kesin saldırı sayısını ve bunlardan kaynaklanan hasarı belirtmez.

COVID-19 Salgını Sırasında Siber Suç Yüzde 400 Yükseldi

Göz atın:   Xiaomi Mi 8'e, MIUI 11 Beta ile Android 10 Geldi!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!