TeknoDiot.com
   
   

Kirin 990 İşlemcisinin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Kirin 990 İşlemcisinin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Huawei, yılın üçüncü çeyreğinde en son teknolojiye sahip olan Kirin işlemcisini tanıtmaya hazırlanıyor.

Geçen yıl Huawei, 31 Ağustos’ta IFA 2018 etkinliği sırasında Kirin 980 işlemcisini duyurdu. Elbette bu yıl, şirketin uzun süredir devam eden geleneğine bir istisna değildir.

Huawei’ye göre, şirket Berlin’de düzenlenen IFA etkinliği sırasında 6 Eylül’deki en son Kirin 990 işlemcisini resmen ilan edecek. Bu özel gün için, Huawei ayrıca işlemcinin 5G yeteneklerini anlatan kısa bir video tanıtım filmi yayınladı.

Yayınlanan videoda çok fazla bilgi bulunmamasına rağmen, spekülasyonlar yaklaşmakta olan Kirin 990 işlemcisinin 5G modemin doğrudan çipte bir entegrasyon gördüğüne işaret etti.

Geliştirilmiş bir güç verimliliğine sahip olmanın yanı sıra, yeni Kirin 990 işlemci, 60fps’de 4K kayıt desteği ile gelecek. Hiçbir şey yolunda gitmezse, yaklaşan Huawei Mate 30 serisinin Snapdragon 990 işlemcisi tarafından kullanılabilecek öncü akıllı telefonlar olması bekleniyor. Resmi olarak teyit edilmemiş olmasına rağmen, Mate 30 serisinin önümüzdeki ay Eylül ayında çıkacağını öneren birçok rapor var.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.