Katar İçin Elektrikli Otomatik Servis Projesi

Volkswagen Grubu, Katar’ ın başkenti Doha şehri için 2022 yılına kadar özerk servis ve otobüslerin toplu taşıma sistemini geliştirmeyi kabul etti.

Anlaşma Cumartesi günü VW Group ve Katar Yatırım Otoritesi tarafından imzalandı. Volkswagen Ticari Araçlar, Scania, paylaşımlı sürüş hizmeti MOIA ve Audi bağlı kuruluşu Autonomous Intelligent Driving veya AID dahil olmak üzere VW Group bünyesinde dört markayı kapsayan geniş kapsamlı bir projedir.

Amaç, elektrikli otonom servis ve otobüsler, yasal çerçeve, şehir altyapısı ve oradaki ticari bir hizmeti vermek için gereken hızlı arama yazılımı da dahil olmak üzere tüm taşıma sistemini geliştirmektir. Özerk araçlar mevcut toplu taşıma araçlarına entegre edilecek.

Katar İçin Elektrikli Otomatik Servis Projesi


AMD

QIA CEO’ su Mansoor Al Mahmoud, “Şehirlerimizin ilerlemesi için yeni bir inovasyon dalgasına ihtiyacımız var.” dedi. AI özellikli, emisyonsuz ulaşım teknolojileri, tıkanıklığı azaltıp enerji verimliliğini artırırken, kentsel hareketliliğin ilerlemesine yardımcı olacak.

Filo, 35 adet özerk elektrik kimliği içerecek. Doha’ nın coğrafi çitlerle çevrili bir bölgesinde yarı sabit yollarda dört yolcuya hizmet verecek olan Volkswagen Ticari Araçlar biriminden gelen Buzz araçları. Daha büyük gruplar için 10 Scania veri yolu daha kullanılacak.

Servis araçları ve otobüslerin kapalı testlerinin 2020’de başlaması beklenmektedir. VW ve QIA, projenin 2022 sonuna kadar devam edeceğini söyledi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu