Tiktok Takipçi Satın Al

Kanada Bankası: Apple, Kripto Para Borsası Kurabilir!

Kanada bankası, Apple’ın Bitcoin satın almanın yanında kripto borsası kurabileceğini söyledi.


Piyasa değerine göre dünyanın en büyük şirketi, dünyanın en büyük kripto para birimini hazine rezervine eklemek mi istiyor? Bir banka öyle diyor gibi görünüyor.

Kripto para birimleri Apple için EV’den daha iyi bir bahis Tüketici teknolojisi firması Apple, Kanada’nın en büyük bankası Royal Bank of Canada’nın (RBC) yakın tarihli bir notuna göre Bitcoin satın alacak bir sonraki büyük şirket olabilir. Not, elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın geçen ay Bitcoin’de 1.5 milyar doların üzerinde BTC satın almıştı.

Bankanın sermaye piyasaları bölümünde analist olan RBC’den Mitch Steves, Apple için bir sonraki fırsatın elektrikli otomobil sektörü değil kripto para birimleri olduğunu söyledi – ikincisi, son birkaç yılda Apple tarafından ağırlıklandırılan bir strateji.

Önümüzdeki yıllarda sektöre erişim için perakende talebi arttıkça, fırsatın Apple’ın bir kripto para borsası inşa etmesinde yattığını belirtti. Banka, şirket için bir sonraki adımın bilançosuna Bitcoin veya başka bir dijital para birimi eklemeyi de düşünmek olabileceğini söyledi.

Kanada Bankası: Apple, Kripto Para Borsası Kurabilir!

Apple’da Kripto Para İşine Giriyor

Steves, Apple’ın her gün dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan yerleşik cüzdan uygulamasını, kripto para birimlerini kabul eden, depolayan ve aktaran bir uygulamaya çevirebileceğini söyledi. Notta, “Cüzdan girişimi, firma için net bir milyar dolarlık fırsat (sınırlı Ar-Ge ile yıllık 40 milyar doların üzerinde bir gelir potansiyeli)” dedi.

Not, Hyundai Motor Co. ve Kia Motors Corp.’un, popüler haberlere ve aksini belirten söylentilere rağmen, otonom bir araç geliştirmek için Apple ile görüşmediklerini söylemesinden birkaç gün sonra geldi.

Geleneksel finans işinin yanı sıra, ABD’de en çok kullanılan kripto borsalarından biri olan Coinbase, yaklaşmakta olan bir halka arz (IPO) için planlarını çoktan sundu, bu da borsa sektörünün henüz ısınmaya başlayan bir sektör olduğu anlamına geliyor.

Bu nedenle, RBC’nin yorumları, geleneksel şirketlerin, hedge fon yöneticilerinin ve aile ofislerinin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine giderek daha fazla ilgi gösterdiği bir zamanda geliyor.

Bu telaş, Paul Tudor Jones’un varlıklarının% 1’ini MicroStrategy’nin üç BTC satın almasının ardından Bitcoin yatırımlarına taşımasına dayanıyor . Square Ekim’de de 50 milyon dolar değerinde varlık aldı ve şimdi Tesla da çoğunlukta varken, sıradaki kim olabilir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu