«
Kablosuz İnternetin Yeni Devi: TL-WR941HP Modem ve Ağ Teknolojileri

TP-Link, güçlü antenleriyle geniş WiFi ağı oluşturmayı sağlayan ve fiyat/performans özellikli yeni yönlendiricisini satışa sundu.

WiFi pazarında tüketicilerin gereksinimine uygun çok çeşitli ürünler sunan TP-Link, 802.11N standardında en güçlü yönlendirici modelini Türkiye’de satışa sundu. 450Mbps kablosuz hıza sahip olan TL-WR941HP, büyük ve güçlü antenleri ile dikkat çekiyor. Bu sayede geniş evlerde her noktada güçlü bir WiFi ağı oluşturan ürün, aynı zamanda üç farklı modu ile ‘hepsi bir arada’ ağ çözümü.

TL-WR941HP, yüksek alıcı gücüne sahip üç adet anteni ile uzun mesafelerde daha güçlü ağ oluşturuyor. 9 dBi gücündeki harici antenleri ile evin her noktasında stabil bir WiFi bağlantısı sağlıyor. Üründe yer alan bağımsız süper güçlü amplifikatörler, 1000 mw’ye kadar çok yüksek güç çıkışı yapıyor. Normal bir yönlendiriciye kıyasla beş kat daha fazla iletim gücü anlamına gelen bu hız, WiFi sinyallerinin duvar ve diğer engellerden etkilenmeyecek kadar güçlü olmasını sağlıyor. Bu güçlü antenler ile yönlendiricinin kapsama alanı açık alanda 929 m2’ye kadar ulaşabiliyor.

Kablosuz İnternetin Yeni Devi: TL-WR941HP Modem ve Ağ Teknolojileri

TP-Link’in yeni yönlendiricisi güçlü WiFi kapsama alanı özelliğinin yanında birden fazla moda sahip. Bir evin WiFi konusundaki gereksinimlerini tek bir kutu ile karşılayan ‘hepsi bir arada’ bir ağ çözümü olan TL-WR941HP’de yönlendirici (router) modunun yanı sıra menzil genişletici (range extender) ve erişim noktası (access point) modları da bulunuyor. Bu farklı işlevleri sayesinde çok sayıda cihazın WiFi’a bağlandığı geniş evlerin ağ konusundaki ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabiliyor.

  • Kablosuz İnternetin Yeni Devi: TL-WR941HP Modem ve Ağ Teknolojileri

    TP-Link’in Oyun Router’ı Yakında Piyasada Olacak

TL-WR941HP, TP-Link’in iOS ve Android destekli Tether uygulaması sayesinde hem kolay kuruluyor hem de akıllı telefonlarda rahatlıkla yönetilebiliyor. Tam bir fiyat/performans ağ çözümü olan ürünün tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 76 USD olarak açıklanıyor.

Kablosuz İnternetin Yeni Devi: TL-WR941HP Modem ve Ağ Teknolojileri


Bir Cevap Yaz

Uğur Aydemir Hakkında

Uğur Aydemir

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, profesyonel olarak grafik tasarım işleriyle uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *