Jenerik Domain Nedir? (Detaylı Bilgi) - TeknoDiot.com

Jenerik Domain Nedir?

Abone Ol 

Bu makalemizde sizlere jenerik domain’in ne olduğunu detaylı bir şekilde anlatıyoruz. Detaylı bilgi makalemizde…

takipçi satın al
takipçi satın al

Jenerik domain nedir sorusunun cevabı diğer adıyla jenerik alan adıdır. Sözcüklerin ya da sözcük gruplarının sözlükteki şekilde kullanılmasıdır. Alan adlarının karşılıklarının sözlükte birebir bulunması jenerik domain örneği olarak gösterilmektedir.

Jenerik alan adlarının çok pahalı olmasının ve herkes tarafından aranmasının en önemli nedeni sade olması ve yüksek marka potansiyelidir. Bu nedenle, birçok jenerik alan adının kabul edilebilir tüm uzantıları, özellikle .com uzantısı, değerli alan adları olarak kabul edilir ve yüksek fiyatlarla satılır.

Jenerik Domain Nedir?

Jenerik alan adlarının kullanıcılar tarafından hatırlanması da çok kolaydır, çünkü bunlar ilgi alanlarıyla tam olarak eşleşir ve ekler ile karıştırılmayacaktır.

Jenerik alan adları da önemli bir kullanıcı güven kaynağı olarak kabul edilir. Çünkü böyle bir alan adına sahip olmak çok pahalıdır. Bu tür alan adı satın alan yatırımcıların beklediği hizmet kalitesi doğal olarak en önemlisidir.

Tüm bunlara ek olarak jenerik alan adı; diğer alan adlarına kıyasla popüler arama motorlarında daha iyi sıralanabilir ve daha fazla web sitesi ziyaretçisi çekebilir.

Özellikleri Nelerdir?

Jenerik domain nedir sorusundan sonra alan adının jenerik domain olarak adlandırılabilmesi için özellikle dil kurallarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Öncelikle sözlükteki karşılıklarının olması ve çekim eki almaması gereklidir.

Uzantının jenerik domain olmada bir etkisi yoktur. İstisna olarak Türkçe kısaltmalar da jenerik olarak görülmektedir. E-posta, e-ticaret gibi kısaltmalar da jenerik domain olarak örneklendirilebilir.

Göz atın:   Aman Dikkat: Yeni Domain Uzantısı Mağduru Olmayın

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu