TeknoDiot
     
     
     

Amazon’un Kurucusu Jeff Bezos Saniye’de Ne Kadar Kazanıyor?

Amazon'un Kurucusu Jeff Bezos Saniye'de Ne Kadar Kazanıyor?

Dünyanın en zenginleri listesinde üst sıralarda yerini alan Amazon‘un kurucusu Jeff Bezos’un saniye, dakika, saat, gün, ay, yıl şeklinde kazanç miktarı açıklandı. Kazancı dudak uçuklatıyor!

Detaylara girmeden önce açıklayalım Amazon, şirketin verdiği saat başı asgari ücreti 15 dolara çıkarmayı planladığını açıkladı. Bu, Amerika’daki federal asgari ücretin(7.25 dolar) iki katından fazla. Amazon’un bir çalışanına yıllık olarak ödediği tutar ise 28.466 dolar olarak açıklandı.

Amazon'un Kurucusu Jeff Bezos Saniye'de Ne Kadar Kazanıyor?

Dünyanın en zenginler listesinde üst sıralarda yerini alan Jeff Bezos’un kazancı dudak uçuklan cinsten. Jeff Bezos’un servetinin büyük bir kısmı, herhangi bir zamanda değeri artırabilen veya azalabilen Amazon’un stoğuna bağlı. Saniyede 2.489 dolar, dakikada 149.353 dolar kazanıyor. Saatte 8.961.187 dolar kazanan Bezos, Amazon’un 28.466 dolarlık yıllık çalışan ücretinden yaklaşık 315 kat daha fazla kazanıyor.

[sp-related style=”dark” id=”30068″]

[sp-related style=”dark” id=”30533″]

Amazon'un Kurucusu Jeff Bezos Saniye'de Ne Kadar Kazanıyor?

Şöyle bir matematik yaptığımız zaman daha net anlayacaksınız hemen başlayalım. Bir Amazon çalışanı saatlik 15 dolara çalışıyor. İşte bu çalışan Jeff Bezos’un bir saat içinde kazandığını kazanmak için yaklaşık 597.412 saat ya da 24 saatlik çalışmayla 68 yıl boyunca çalışması gerekir.

Binlerce çalışanı bulunan Amazon’un çalışanlarına maaş ödemesi hiç de zor olmuyordur. Şimdi en can alıcı nokta bizim ağzımızın açık kaldığı nokta ise günlük, aylık ve yıllık kazancı. Jeff Bezos, günde 215.068.493 dolar kazanıyor. Haftada ise 1.509.615.384 dolar kazanan Jeff Bezos, ayda 6 milyar 541 milyon 666 bin 666 dolar kazanıyor.

 

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Netflix Uygun Fiyatlı Paket Deniyor

Hüseyin Ceylan

İşte Steve Jobs’ın Başarı Sırları

Buğra Noyan

Yeni Doom Eternal 20 Mart’ta Çıkıyor

Umut Bilgen

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.