Tiktok Takipçi Satın Al

Jeff Bezos İklim Değişikliğiyle Mücadele Etmek İçin Yeni Çalışmalara Başladı!

Jeff Bezos Dünya Fonu gezegeni iklim değişikliğinin etkilerinden koruma çabalarını finanse ederek geleceğe güzel bir dünya bırakma amacı olduğunu belirtti.

Ünlü Milyarder Jeff Bezos Pazartesi günü yaptığı açıklamada, iklim değişikliğiyle mücadele için 10 milyar dolarlık bir fon bağışlayacağını duyurdu. Amazon CEO’su, Instagram postunda Bezos Earth Fund’ın “gerçek bir olasılık sunan her türlü çabaya” dünyayı korumaya ve korumaya yardımcı olacak para sağlayacağını söyledi.


Jeff Bezos yazısında “İklim değişikliği gezegenimiz için en büyük tehdittir.” “Hepimizin paylaştığı bu gezegen üzerindeki iklim değişikliğinin yıkıcı etkisiyle mücadele etmek için hem bilinen yolları güçlendirmek hem de yeni yollar keşfetmek için diğerleriyle birlikte çalışmak istiyorum.”

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Today, I’m thrilled to announce I am launching the Bezos Earth Fund.⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ Climate change is the biggest threat to our planet. I want to work alongside others both to amplify known ways and to explore new ways of fighting the devastating impact of climate change on this planet we all share. This global initiative will fund scientists, activists, NGOs — any effort that offers a real possibility to help preserve and protect the natural world. We can save Earth. It’s going to take collective action from big companies, small companies, nation states, global organizations, and individuals. ⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ I’m committing $10 billion to start and will begin issuing grants this summer. Earth is the one thing we all have in common — let’s protect it, together.⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ – Jeff

Jeff Bezos (@jeffbezos)’in paylaştığı bir gönderi ()

Büyük Bağış!

Dünyanın en zengin kişisi olan Jeff Bezos, şirketinin yıllar boyunca birçok iklim girişimini destekledi. Amazon, küresel altyapısını% 100 yenilenebilir enerji ile güçlendirmek için uzun vadeli bir hedefin bir parçası olarak rüzgar ve güneş çiftlikleri ağını finanse etti.

Eylül ayında Jeff Bezos, 2040 yılına kadar genişleyen e-ticaret ve teknoloji şirketini karbondan nötr hale getirme ve 10 yıl önce Paris iklim anlaşmasının hedefine ulaşma planı olan Climate Pledge’ı açıkladı. Ayrıca diğer şirketlerden de rehin imzalamalarını istedi.

Karbon-nötr hedefe ulaşmak için Jeff Bezos 100 milyon dolarlık yeni bir ağaçlandırma çabası ve 100.000 elektrikli teslimat kamyonunun dizel araçlardan uzaklaşması için yeni bir sipariş açıkladı. Amazon, bugün kullandığı% 40 yenilenebilir enerjiden 2024’e kadar% 80 ve 2030’a kadar% 100 yenilenebilir enerji ile küresel altyapısına güç vermeyi taahhüt etti.

Bir Amazon sözcüsü, “Amazon, İklim Sözleşmesi’ni açıkladığında, şirketi 10 yıl erken Paris Anlaşması’nın hedeflerini karşılamayı taahhüt ettiğinde cesur bir adım attı ve Bezos Dünya Fonu hakkında inanılmaz heyecan duyuyoruz” dedi. “Jeff’in doğa sevgisi ve iklim değişikliğiyle mücadeleye bu olağanüstü kişisel katkının büyük etkisi olacak.”

Herkes olumlu tepki vermedi. Salı günü yapılan bir açıklamada Greenpeace, Bezos’un iklim değişikliği tehditlerini yeni bir şekilde tanımasını memnuniyetle karşıladığını ancak yine de endişeleri olduğunu söyledi.

“İklim değişikliğinin gezegenimiz için en büyük tehdit olduğunu açıklamak ikiyüzlülüktür, aynı zamanda petrol ve gaz endüstrisine gelişmiş bilgi teknolojileri sağlayarak fosil yakıt endüstrisini daha verimli bir şekilde keşfedip daha verimli bir şekilde delebilmesi için güçlendirmektedir. Amazon ayrıca büyüyen veri merkezleri ağının fosil yakıtlardan tamamen uzaklaşmasını sağlamak için hala yapılması gereken çalışmalar var ve şirket enerji kullanımını Google ve Apple’ın yaptığı gibi şeffaf bir şekilde rapor etmek zorunda. ” dedi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu