Tiktok Takipçi Satın Al

Japonya’da Uçan Bisiklet Üretildi!

300 kg ağırlığında ve 100 km / s hıza çıkıyor...

Japon startup ALI Technologies, 40 dakikalık güç rezervine sahip ağır bir uçan bisiklet üretti. İçten yanmalı bir motor tarafından desteklenmektedir.


Yeni Xturismo, içten yanmalı motorlardan güç alıyor ve iki büyük ana pervaneden güç alıyor. Bu tasarımla birlikte toplam ağırlık da ciddi anlamda artıyor, 300 kg oluyor. Buna rağmen cihaz maksimum hızda 100 km/s yol alabiliyor.

Maksimum uçuş süresi 40 dakika kadardır, ortalama olarak elektrikli analoglar havada daha az zaman harcar. Geliştiriciler, aracın yüksek özerkliği nedeniyle sadece eğlence uçuşları için değil, kurtarma operasyonları sırasında da kullanılabileceğini belirtiyor.

Japonya'da Uçan Bisiklet Üretildi!

Xturismo’nun ön sipariş için fiyatı yaklaşık 77,7 milyon yen veya 682 bin dolar olarak belirlenmişken, teslimatların 2022’nin ilk yarısında gerçekleşeceğini söyledi. Üretim kapasitesi yılda 200 adede kadar cihazın montajı için yeterli olacaktır.

Kyocera ve Mitsui Sumitomo Insurance Venture Capital gibi şirketler, başlangıç ​​fikrine şimdiden yatırım yaptı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu