Tiktok Takipçi Satın Al

İtalya’nın En İyi Üniversiteleri

İtalya’nın en iyi üniversiteleri hangileridir? İtalya, dünyanın en prestijli üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır.

Bu üniversitelerin sunduğu eğitim kalitesi İngiltere, Avustralya ve ABD gibi diğer gelişmiş ülkelerle kıyaslanabilir. Bu noktada İtalya’da nitelikli bir akademik hayatın bulunduğunu rahatlıkla ifade etmek de mümkün olmaktadır. Özellikle son zamanlarda İtalya’nın en iyi üniversiteleri dünyada da adından sıklıkla söz ettirmeyi başarmaktadır. İşte İtalya’nın en iyi üniversiteleri;

  • Bologna Üniversitesi
  • Milano Üniversitesi
  • Roma Üniversitesi La Sapienza
  • Scuola Normale Superiore di Pisa
  • Milano Politeknik Üniversitesi
  • Napoli Federico II Üniversitesi
  • Floransa Üniversitesi
  • Siena Üniversitesi
  • Università di Padova

İtalya’nın En İyi Üniversiteleri

Bologna Üniversitesi

Bologna Üniversitesi, 1088 yılına dayanan, Batı dünyasında sürekli olarak faaliyet gösteren en eski üniversitedir. Hukuk ve Roma çalışmaları için bir okul olarak kurulmuştur. Ancak zamanla müfredatını tıp ve diğer konuları içerecek şekilde genişletmiştir. Bologna, kampüsünde yaklaşık 90.000 öğrencisi ile İtalya’nın en prestijli üniversitelerinden biridir. Bologna Üniversitesi, 80’den fazla farklı alanda eğitim sunmaktadır.

Milano Üniversitesi

Milano Üniversitesi (Università degli Studi di Milano), 1924 yılında Vittorio Cini ve Luigi Berlage tarafından herhangi bir üniversite yapısının dışında bağımsız bir kurum olarak kurulmuştur. O zamandan beri 110.000’den fazla öğrencisiyle Avrupa’nın en büyük kurumlarından biri haline gelmiştir. Üniversitenin ana kampüsleri Milano ve Venedik’te, uydu konumları Trento ve Brescia’da ve Londra’da uluslararası bir merkezde bulunmaktadır. Milano Üniversitesi, lisans dereceleri, yüksek lisans dereceleri ve doktora dereceleri sunmaktadır.

Roma Üniversitesi La Sapienza Università degli Studi di Roma La

İtalya zengin bir kültür ve tarih mirasına sahip bir ülkedir. Dünyanın en popüler turistik yerlerinden biri olan İtalya, kurulduğu günden bu yana dünyanın dört bir yanından milyonlarca ziyaretçiyi kendine çekmiştir. Ayrıca antik mimari harikaları ve şanlı geçmişini yansıtan sanat eserleri ile tanımaktadır. İtalya’da dünya çapında tanınan üniversitelerden birisi olan Roma Üniversitesi 1030 yılında kurulmuştur. Roma kentinde yer alan 3 devlet üniversitesi arasında bulunmaktadır. Bu arada üniversitenin isminde yer alan ‘’Sapienza’’ sözcüğü bilgilik kelimesinin karşılığıdır.

Scuola Normale Superiore di Pisa

Scuola Normale Superiore di Pisa; İtalya’nın Pisa şehrinde bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. Tarihsel araştırmaları, entelektüel tartışmaları ve kültürel çıkarları teşvik etmek amacıyla 1810 yılında Grandük Leopold II tarafından kurulmuştur. Okul, Eugenio Barsanti ve Francesco Severi dahil olmak üzere birçok önemli ismi mezun etmiştir. Bu üniversite, yaklaşık 2.000 öğretim üyesi ve bilim ve beşeri bilimlerin yanı sıra tıp ve mühendisliğin tüm ana alanlarını kapsayan 40 bölümü ile İtalya’nın önde gelen yüksek öğretim kurumlarından biri haline gelmiştir.

Milano Politeknik Üniversitesi

Milano Politeknik Üniversitesi (Polimi), İtalya’daki en önemli teknik üniversitelerden birisidir. Mühendislik ve teknoloji çalışmaları için Avrupa’nın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Hem lisans hem de lisansüstü programlar ile mesleki gelişim amaçlarıyla veya sadece kişisel zenginleştirme amaçlarıyla alınabilecek derece dışı dersler sunmaktadır. İtalya’daki en iyi üniversiteler gündeme geldiği zaman bu üniversite akla ilk gelen seçenekler arasında yer almaktadır.

Napoli Federico II Üniversitesi

Napoli Federico II Üniversitesi, 1221-1250 yılları arasında hüküm sürdüğü sırada Sicilya, güney İtalya ve Kudüs kralı II. Frederick (1194-1250) tarafından kurulmuştur. İlk başlarda iki fakültesi olan bir bu üniversitede teoloji ve hukuk üzerine eğitimler verilmekteydi. Ancak sonraki süreçte üniversite gelişim göstererek; adını dünya çapında duyurmayı da başarmıştır.

Floransa Üniversitesi

Floransa üniversitesi, tüm disiplinlerde öğretim ve araştırma konusunda uzun bir mükemmellik geçmişine sahip lider bir üniversitedir. Bu durum Floransa Üniversitesinin hızlı bir şekilde gelişim göstermesini de mümkün kılmaktadır. Bu arada İtalyan yüksek öğretim sistemi, ulusal ve bölgesel yasalarla düzenlenen özel sektör tarafından yönetilen devlet üniversiteleri ve üniversitelerden oluşmaktadır. Bundan dolayıdır ki İtalya’da çok sayıda farklı üniversite bulunmaktadır.

Siena Üniversitesi

Università degli Studi di Siena (Siena Üniversitesi), İtalya’nın Siena şehrinde bulunan bir devlet üniversitesidir. 1240 yılında kurulmuş ve fıkıh ve tıp öğretisiyle ün kazanmıştır. Üniversitenin yaklaşık 14.000 öğrencisi vardır ve 109 lisans ve yüksek lisans derecesi ile doktora derecesi sunmaktadır. Özellikle son zamanlarda Sinena Üniversitesi yurtdışından da öğrenci kabul etmektedir.

Università di Padova

Università di Padova, 1222’den beri faaliyet gösteren uluslararası bir üniversitedir. Bu üniversite; Avrupa’nın en eskilerinden biridir. Şu anki adı, ilk kurulduğu yer olan İtalya’nın Padua kentindeki konumunu ifade etmektedir. Dünya çapında 120’den fazla ülkeden yaklaşık 50.000 öğrenci nüfusuna sahiptir. Burada 6 binden fazla akademik çalışan bulunmaktadır. Rita Levi Montalcini ve 1984’te elektromanyetik ve zayıf birleştirici çalışmaları nedeniyle Nobel Fizik Ödülü’nü kazanan Carlo Rubbia gibi Nobel Ödülü Sahipleri de dahil olmak üzere çok sayıda nitelikli akademisyen bu üniversitede yer almaktadır.

İtalya Eğitim, Üniversiteler ve Araştırma Bakanlığı, İtalya’da eğitimin denetlenmesinden, finanse edilmesinden ve geliştirilmesinden sorumlu hükümet organıdır. İtalya’daki eğitimden bu kurum sorumludur. Günümüz itibariyle İtalya’nın en iyi üniversiteleri de bu kuruma bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Tüm bu bilgiler doğrultusunda İtalya’da eğitim görmek istiyorsanız; mutlaka profesyonel bir danışmanlık firmasından hizmet almanız her zaman önerilmektedir. Pava Education sayesinde eğitim danışmanlığı konusunda üst seviyede bir hizmet alabilirsiniz!

İtalya’nın en iyi üniversiteleri arasından bir tercihte bulunacaksanız mutlaka profesyonel anlamda hizmet sunma kabiliyetine sahip olan bir yurtdışı danışmanlığı hizmeti almalısınız. Bu sayede İtalya’aki eğitim fırsatlarından ayrıcalıklı bir şekilde yararlanmak konusunda önemli kazanımlara da sahip olabilirsiniz. Özellikle pavaedu.com platformunu ziyaret ettiğiniz zaman tam da talebinize uygun fırsatları elde etmek konusunda işe yarar bir hizmet alabilirsiniz!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu