Tiktok Takipçi Satın Al

İstanbul Mıknatıs Firması

Bu makalemizde sizlere mıknatıs ölçüm ve kalibrasyon yapabilen firmalardan birisi olan Magneteksan firmasından bahsedeceğiz. Mıknatıs ölçüm ve manyetik kalibrasyon yapabilen firmalar hakkında bilgi vermeden önce  bu terimlerin ne olduğundan kısaca bahsetmek istiyoruz.

Mıknatıs ölçümü, gaussmetre diye adlandırılan bir ölçü ile yapılmaktadır. Bu işlem genel olarak gıda ve ilaç sektöründe çok kullanılmakta olup, gıda, ilaç üretiminde metal kirlilik tehlikesini azaltmak için kullanılabilmektedir. Manyetik kalibrasyon ise gaussmetre ölçümünde kullanılan cihazlara yapılan ayarlamaya denilmektedir.

İstanbul mıknatıs firması: Magneteksan


Makalemizde anlattığımız ölçüm ve manyetik kalibrasyon yapan firmalardan olan Magneteksan, sektörde uzun yıllardır bulunan BRC, HACCP ve diğer farklı standartlarda TÜBİTAK onaylı gaussmetre cihazlarıyla mıknatıs ölçüm hizmeti sunmaktadır

Manyetik alan ölçümleri için gerekli olan enstrümantların kalibrasyonu düzenli periyotlarla yapılmalıdır. Kalibrasyonu yapılmayan aletlerin ölçüm verileri güvenilir olmayabilir, denetim durumunda denetimi geçemeyebilirsiniz.

Bir çok kurumsal firmayla da çalışmış olan Magneteksan, sektöründe öncü işler yapıyor ve çalışmalarından olumlu dönüşler alıyor. Manyetik kalibrasyon konusunda uzman ekibiyle firmaları ziyaret ederek hizmet sunuyor.

Magneteksan firması manyetik kalibrasyonu nasıl yapıyor?

Manyetik kalibrasyon işlemi yapılmak üzere ilk olarak TÜBİTAK tarafından kalibre edilmiş ve sertifikalı Gaussmetre cihazları işlemlerde kullanılmaktadır.

TÜBİTAK UME ve TURKAK akredite laboratuvarlarında yer alan Gaussmetre cihazları her yıl düzenli olarak kontrolleri sağlanmaktadır. Bununla birlikte ayrıca, İngiltere’de National Physical Laboratory (NPL) tarafından yapılan sertifikalandırma ve bir de ABD’de NIST tarafından yapılan sertifikalandırma sonucunda, Manyetometrik ölçümler dahilinde dünya standartları arasına giren şirket olarak tanınmaktadırlar.

  • Manyetik ekipmanın minimum gauss miktarı kontrol edilmektedir
  • Mıknatıs kutup aralıkları kontrol edilir.
  • Mıknatıs darbe, bakteri vb. oluşumlara bakılır.
  • Mıknatısın maruz kalacağı sıcaklık kontrol edilir.
  • Mıknatısların ürün veya ürünlerle olan etkileşimi kontrol edilir.

İstanbul Mıknatıs Firması

Manyetometre nedir?

DC manyetometre, manyetik alan gücünü ölçen bir araçtır. Gaussmetre olarak da adlandırılır. Manyetometre, manyetik alanı veya manyetik dipol momentini ölçen bir cihazdır. Farklı manyetometre türleri, belirli bir konumdaki bir manyetik alanın yönünü, gücünü veya göreli değişimini ölçer.

Manyetik kalibrasyon yaptırmanın avantajları nelerdir?

Yapılacak olan testlerden sürekli olumlu sonuçlar almanızı sağlar. Firmanıza onaylanmış sertifikalar sağlar. Üretimde sorunsuz işlem yapabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu