Tiktok Takipçi Satın Al

İşletmeler İçin Sosyal Medya Yönetimi İpuçları

İşletmeler için sosyal medya yönetimi kullanmak şu an en önemli ziyaretçi araçlarından en zengini diyebiliriz, çünkü yaklaşık olarak günde 1 milyar insanın online olduğu sosyal medyayı kullanmamak akıl kârı değil.

Eğer bir işletme sahibiyseniz sosyal medyada etkin bir şekilde yerinizi almanız gerekir, aksi halde mahallede köşe başında kaderini bekleyen bir bakkal dükkanına dönüşebilirsiniz.

1- Sosyal medya yönetimi kullanmak
Sosyal medya yönetimi sistemi kullanmanız sizin açınızdan birçok sosyal medya hesaplarını aynı anda yönetmenize ve içerik gönderip silmenize yardımcı olacaktır. Zaten fixerkit.com olarak sizlere bu anlamda yardımcı oluyoruz. Siz belirlediğiniz gönderileri tek bir sayfadan üstelik kolay bir şekilde birçok sosyal medya hesabınıza Sosyal Medya Yönetimi sayesinde paylaşımlar yapabilir istediğiniz zamanda yine tek bir ekrandan birden fazla hesabınızda güncellemeler ve silme işlemleri yapabilirsiniz. Eğer siz işinizin akışının zorluğu size bir zorluk daha katacağı düşüncesindeyseniz merak etmeyin biz o zorluğu üstlendik ve size basit bir arayüzde sistemi kullanmanızı sağladık. Sizin yapmanız gereken tek bir şey var o da sisteme üye olup planınızı seçip hesapları bağlamak olacaktır.


2 – Kurumsal sosyal medya hesapları açıp güncel tutmak
Düzenli olarak paylaşımlar yapacağınız kurumsal sosal medya hesaplarınızı açmanız gerekmektedir, şöyle düşünün instagramda olmanız veya facebook, twitter gibi alanlarda olmanız ziyaretçilerinizi daha çok çekecek ve işletmeniz hem sosyal alanda hemde internet dünyasında hep bir adım önde olacaktır.

3 – Sosyal medyadaki takipçilerinize dikkatlerini çekecek paylaşımlar ve arada küçük hediyeler sunmak
Sosyal medya da takipçilerinizin dikkatini çekmek için elinizden geldiğince daha kaliteli gönderiler hazırlayın ve emin olun sizin için küçük ama onlar için büyük olan küçük hediyeleri çekiliş ile verin, bu size daha büyük bir geri dönüş sağlayacaktır.

4 – Beğeni ve takipçi satın almaktan sakınmak
Eğer bir günde büyümek gibi bir derdiniz varsa boşuna uğraşmayın bir günde çocuk bile büyümüyor emeklemek gerekiyor sabır gerekiyor. O yüzden sosyal medyada takipçi satın alıp büyüme gibi bir hedefiniz varsa sizin açınızdan çok büyük olumsuz sonuçlar doğuracaktır. O yüzden takipçi veya beğeni alarak yükselmeye çalışmayın daha çok aşağılara batarsınız. Zamanla düzenli olarak gönderiler paylaşarak ancak istediğiniz kıvama gelebilirsiniz. Bunu kulağınıza küpe etmeniz elzem.

5 – Fotoğraf sitelerinde yer almak (İnstagram, Pinterest gibi)
Sosyal medyayı kullanan insanların çoğu her zaman yazdığınız o uzun yazıları okumaz, ancak % 10’luk bir kesim okur o da haber gibi yazıları okurlar. Ancak geri kalan % 90’lık kısmı ise her türlü video ve fotoğraflara göz atmakta. Siz de şu an bu yazıyı okurken bizim düşündüğümüzü düşünüyorsanız hemen video ve fotoğraf sitelerinde yerinizi alın.

6 – Eğer bir web siteniz varsa sosyal hesaplarınıza bağlantı verin
Web sitenize sosyal medya hesaplarınızın bağlantısını vererek ve sosyal hesaplarınızda da web sitenizi reklam ederek hem backlink kazanacak hemde daha etkili bir şekilde sosyal medyada varlığınızı sürdüreceksiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu