Tiktok Takipçi Satın Al

İş Davası Avukatı ve İş Hukuku İçin Doğru Adres

Bireysel ve Kurumsal alanda ortaya çıkan hukuki uyuşmazlıklarda, 2008 yılından itibaren Sincan iş davası avukatı olarak sizlere hizmet veriyoruz.


4857 sayılı İş Kanunu çerçevesinde yer alan tüm hukuksal normları davalarınızda uyguluyor, işçi ve işveren haklarını kanuni çerçevede koruyoruz.

Hukuki Hizmetlerimiz

Hukukun gerektirdiği tüm alanlarda sizlere gereken hukuki desteği sağlıyoruz. Çalışma ve iş ilişkilerini düzenleyen kurallar bütününe, iş hukukundan kaynaklı tazminat davaları ve icra süreçlerine müdahil olarak davalarınızın olumlu sonuçlanması için gayret ediyoruz.

Hizmetlerimiz;

 • Ticaret Hukuku
 • Medeni Hukuk
 • Eşya Hukuku
 • Ceza Hukuku
 • İcra Hukuku
 • Tüketici Hukuku
 • Borçlar Hukuku
 • Şirketler Hukuku
 • Gayrimenkul Hukuku

Bu hukuk alanlarında uyuşmazlık yaşadığınız davalarda hak kaybını önlemek adına hukuki destek sağlıyoruz. Arabuluculuk hizmetimizle birlikte bireysel ya da kurumsal uyuşmazlıkları çözüme ulaştırarak, zorlu hukuki sürecin önüne geçiyoruz.

İş Hukuku Nedir?

İş hayatında yer alan işveren ve çalışan gibi unsurların arasında yaşanan uyuşmazlıklarının çözümüne ilişkin davalar İş Hukuku kapsamına giriyor. İşçilerin haklarını savunabilmesi, işverenlerin haksız zarara uğramaması adına dava sürecinin, alanında uzman Avukat aracılığıyla takip edilmesi önemlidir. İş Hukuku, 3 farklı konuya ayrılıyor. Bireysel, toplu iş hukuku ve İş Yargılaması Hukuku olarak karşınıza çıkıyor.

Bireysel İş Hukuku Nedir?

İşçi ve işveren arasında bir iş ilişkisi bulunur. Bu ilişkinin tam anlamıyla kurulabilmesi, hukuki dayanağının olması belirli kurallara bağlıdır. Bu kurallar arasında iş akdi yer alır. Yapılan iş akdinin eksik, hatalı, işveren ya da işçi aleyhine olması bazı hak kayıplarına neden olabilir. İş ilişkisinde iki tarafa yüklenen yükümlülüklerin gerçekleşmesi zorunludur. Aksi halde İş Hukuku dava konusu olarak gereken haklar aranabilir.

İş Davası Avukatı ve İş Hukuku İçin Doğru Adres

Toplu İş Hukuku

Toplu İş Hukuku’nda yer alan hakların gerçekleşmemesi durumunda ortaya uyuşmazlık çıkar. Lokavt, sendika ve grev gibi konularla İş Hukuku’nda toplu iş hukuku olarak dava süreci başlar. Her sendikanın belirli kuralları bulunduğu gibi işverenin toplu işçi çıkarmasında gereken zararı karşılaması gerekebilir. Toplu İş Hukuku’nda tüm işçilerin bir arada dava açması, alanında uzman Avukat aracılığıyla takip edilmesi bu süreçte olumlu sonuç almak adına önemlidir.

İş Yargılaması Hukuku Nedir?

İş Hukuku’ndan kaynaklanan uyuşmazlıklarda görevli mahkeme İş Mahkemesi’dir. İş Mahkemesi bulunmayan yerlerde ise Asliye Hukuk Mahkemesi yetkilidir. Bu mahkemelerde görülen davalar; Sendikalar Kanunu, BAĞ-KUR, SSK, Deniz İş Kanunu gibi davalardır. İş Hukuku’nda uygulanan resmi ve özel kaynaklar, dava sürecinde önemli etkenlerdir.

İş Hukuku Özellikleri

İş Hukuku’nun bazı özellikleri işçi odaklı konulardır. İşçilerin haklarını kanuni olarak araması, haklarını kaybetmemesi ve mahkeme kararlarına hukuki kaynaklarla itiraz etmesi adına hukuki bilgi önemlidir.

İş Hukuku;

 • İşçi haklarını korur
 • Nisbi ve emredici kurallara sahiptir
 • İşçi lehine dava süreci takip edilir
 • İşçinin yükümlülüğe uyması önemlidir
 • Yönetime katılma hakkı verir
 • Karma Hukuk dalıdır

İş Hukuku diğer hukuk dallarından ayrılan ve davalarda tecrübe gerektiren bir Hukuk dalıdır. Hukuk alanında, sizlere sunduğumuz profesyonel destek içerisinde tüm hukuki kaynakları etkin bir şekilde uyguluyoruz.

Ankara ilindeki hukuk bürosu ile iletişim kurmak için: https://www.arihukuk.com/

İş Davası Avukatı ve İş Hukuku İçin Doğru Adres

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu